אאא

פרקליטות המדינה הודיעה היום (שלישי) לבג"ץ כי העבודות להקמת גשר יהודית בתל אביב יחלו בשבת הקרובה ויימשכו במשך שש שבתות, כפי שתוכנן בתחילה.

כזכור, שר התחבורה ישראל כץ, הורה לפני מספר חודשים לעצור את בניית גשר יהודית בתל אביב, בשל הכוונה לבצע את העבודות במהלך השבתת תוך חילול שבת מחפיר וביקש לבדוק חלופות לבניית הגשר בימות החול.

עיריית תל אביב - יפו הגישה עתירה לבג"ץ נגד ההחלטה והיום הודיעה הפרקליטות כי העבודות יתבצעו בשבת קודש - החל מהשבת הקרובה, כמתוכנן.

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי אמר בעקבות הודעת הפרקליטות: "כפי שחזרתי ואמרתי - גשר יהודית קום יקום. שר התחבורה נאלץ לרדת מהעץ, לחזור בו ולהורות על המשך העבודות. חבל שפרויקט כה חשוב לציבור עוכב בגלל סיבות פוליטיות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ח"כ משה גפני שוחח עם שר התחבורה מר ישראל כץ שניסה למנוע את העבודות הללו, ואמר לו כי השבת לא ניתנה לעם ישראל כדי לחללה ולעשות בה עבודות שיפוצים.

"רואים זאת בחוש שהשבת תובעת את עלבונה", אמר גפני, "התקלות המשונות שעוצרות את עבודות הרכבת ומשבשות את לוח הזמנים באופן לא טבעי הם הראיה הטובה ביותר כי לא תרוויחו כלום מהעבודות האלו בשבת".

"בכל מקרה", הוסיף גפני, "נבחן חוק שימנע את העבודות הללו בשבתות ובמועדי ישראל".

הקמת גשר יהודית-ביצרון מתוכנן עבור הולכי רגל ורוכבי אופניים, יחבר את מזרח העיר למערבה ויאפשר לתושבי רמת גן וגבעתיים להגיע ללא רכב למרכז תל אביב.