אאא

אם ישראל לא תפסיק את התקיפות שלה, סוריה עשויה להפציץ את נמל התעופה בן גוריון, כך איים הלילה (רביעי) בשאר ג'עפרי, שגריר סוריה באו"ם, במהלך דיון במועצת הביטחון של האו"ם.

ג'עפרי, פנה בדבריו לנשיא מועצת הביטחון ואמר: "האם לא הגיע הזמן שהמועצה הזו תנקוט את הצעדים הדרושים על מנת לסיים את התוקפנות הישראלית, החוזרת ונשנית, על שטחי מדינתי?".

לאחר מכן, המשיך ואיים: "או שאתם מצפים שנשתמש בזכותנו הלגיטימית להגנה עצמית, ננקוט בצעד דומה להפצצת שדה התעופה בדמשק ונפציץ את נתב"ג כדי לקבל את תשומת הלב של המועצה?".

בתוך כך, ארגון זכויות האדם הסורי דיווח אתמול כי לפחות 21 חיילים - מתוכן 12 אנשי משמרות המהפכה האיראנים - נהרגו בתקיפות של ישראל בסוריה, ביום שני.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כזכור, חיל האוויר תקף בליל יום שני, מספר מטרות של כוח קודס האיראני בסוריה - בהם, אתרים לאחסון אמצעי לחימה, אתר מודיעין איראני ומחנה אימונים איראני, וכן סוללות טילים של ההגנה האווירית הסורית, שירו לעבר מטוסי חיל האוויר.

התקיפה הישראלית באה כתגובה לשיגור טיל קרקע-קרקע, מסוריה לכיוון החרמון, ביום ראשון.

לאחר התקיפה הישראלית, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי חיל האוויר "הלם בעוצמה במטרות איראניות בסוריה לאחר שאיראן שיגרה טיל לעבר שטחנו. איננו עוברים לסדר היום מול ניסיונות איראן להתבסס צבאית בסוריה ומול הצהרותיה להשמיד את הישראל, כפי שאמר רק עכשיו מפקד חיל האוויר של איראן. אנו פועלים נגד איראן ונגד הכוחות הסוריים שמסייעים לתוקפנות האיראנית. מי שמנסה לפגוע בנו - אנו פוגעים בו. מי שמאיים להשמיד אותנו יישא במלוא האחריות".