אאא

ההחלטה של רבני 'הפלג' להעתיק את "שיטת סאטמר" ולאסור הצבעה בבחירות לכנסת, הוציאה מאחד מרבניהם, ראש ישיבת בית מאיר' הגאון רבי צבי רוטברג, נאום חריף במיוחד.

בדבריו, אותו נשא לאחרונה בביתו בפני תלמידיו, הודיע להם הגר"צ רוטברג כי חל איסור להצביע בבחירות הקרובות, כשהוא יוצא למתקפה נגד חברי הכנסת החרדים - שלוחיהם של מרנן ורבנן גדולי ישראל, חברי מועצות גדולי וחכמי התורה.

"צריך לדעת", פתח הרב מ'הפלג', "שהיות ובעוד תקופה הולכות להתקיים בחירות לכנסת, יש איסור גמור ללכת ולהצביע. איסור ממש".

ראשי המפלגות החרדיות (צילום: אלכס קולמויסקי, יעקב כהן ויונתן זינדל - פלאש 90)
ראשי המפלגות החרדיות (צילום: אלכס קולמויסקי, יעקב כהן ויונתן זינדל - פלאש 90)
הגדלה

"ואני אבאר בקצרה: בוודאי התעמולה הגדולה תפרסם שכבר החזון איש ציווה להצביע, ועוד ועוד על זה הדרך; צריך לדעת שכל ההיתר להצביע היה כאשר הכנסת היתה אמצעי. הרי המקום הזה הוא מהטמאים ביותר", זעק הרב רוטברג.

הגר"צ הוסיף: "ידוע שהרב מפוניבז' ייצג את היהדות החרדית בליטא, וכשהגיע לארץ ישראל שאלו אותו אולי ייצג כאן ב'כנסת', וענה הרב מפוניבז' שאין לו מספיק חליפות לקרוע כל יום על דברי הכפירה, המינות והנאצה שנאמרים שם על ד' ותורתו".

"אם כן, מה היה ההיתר לשלוח לשם?", שאל הרב - והשיב: "קבעו רבותינו, שכדי שישמש אמצעי להציל מידיהם, כ'מציל מן הליסטים'. לכן שלחנו כל השנים".

הגר''צ רוטברג, בישיבת 'מועצת הפלג'. ארכיון (באדיבות המצלם)
הגר"צ רוטברג, בישיבת 'מועצת הפלג'. ארכיון (באדיבות המצלם)
הגדלה

וכאן תקף הרב מ'הפלג': "אבל היום, כל מי שרק רוצה לראות, רואה שהכנסת הפכה להיות ה'מטרה'! בשבילה מתירים הכל ומתפשרים על הכל. לא הותירו פינה ביהדות שלא ויתרו עליה. כל השמד הותר לצורך ה'כיסא'... על דבר כזה לא הותר מעולם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"ולכן אני חוזר ואומר: לדעתי, זה איסור חמור ללכת להצביע. ואף אם יש מי שלא ישמע לי, לכל הפחות בזמן שהוא הולך לשים את הפתק ב'קופסא' - שירעדו לו הידיים, כי הוא הולך לתת את הכוח למהרסי ומחריבי היהדות האמיתיים"...

מפה המשיך כאמור הרב רוטברג למתקפה חריגה נגד חברי הכנסת החרדים: "המחריבים האמיתיים זה הם. לא לפיד ודומיו - למרות שדעותיהן אינם רחוקות...".

 נאומו הקנאי הקודם של הגר"צ רוטברג (באדיבות המצלם)

"וגם אם בעוד חודש תשמעו שכל כלל ישראל מתאחד; כל המפלגות החרדיות (אני שומע שכך מדברים)" - התייחס הגר"צ ליוזמת 'המפץ החרדי' שבינתיים נגנזה - "תדעו שזה איסור גמור ללכת ולהצביע".

"האמת, שמשיח היה צריך לבוא. לא נראה לי שיש 'דור שכולו חייב' יותר מעכשיו, אבל כנראה זה עוד לא הסוף: ליבא לפומיה לא גליא, אינני רוצה לומר מה אני עוד חושב, שלא לפתוח פה, אבל אל תהיו מופתעים אם תגלו התדרדרויות רוחניות נוספות ושפל חדש, השם ירחם", סיים הרב רוטברג את דבריו החריפים.