אאא

יו"ר 'עם שלם', ומי שהיה חבר כנסת מטעם ש"ס והודח על ידי מרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל, חיים אמסלם הודיע הערב (שני) על הצטרפותו למפלגת 'זהות' בראשות איש הימים משה פייגלין. 

אמסלם הסביר את ההחלטה לחבור לפייגלין: "לאור המצב בסוגיות יחסי דתיים וחילוניים, הגיור, הגיוס, העבודות בשבת, השחיתות בממסד הדתי, ההקצנה והאיבה הגוברת, בעיות מסורבות הגט והעגונות, ושלל נושאים חברתיים, הגיעה העת לשמוע קול אחר וברור, ברוח מתונה ולאור תורת ישראל".

לדבריו: "ישנו וואקום בנושאי דת ומדינה בישראל, ושקיעת מפלגות דתיות מלמדת כי הציבור משווע לאלטרנטיבה, ברוח אחרת שנעלמה מנוף חיינו. הציבור מיואש מהמצב ומצפה לגישה אחרת, דווקא מפי מנהיג מוכר ורב בישראל.

"תנו לי את הכח, יחד עם מפלגת זהות, לשנות את פני שרותי הדת במדינה ולשחרר את הממשלה והציבור מהתלות בגישתן של המפלגות הדתיות הקיימות. הגיעה העת ליהדות מתונה לכל מחפשי הזהות היהודית".

ממפלגת 'זהות' נמסר: "הרב חיים אמסלם הוא החיבור הטבעי ביותר למפלגת זהות. יהדות אותנטית מחבקת ומתונה, הנטועה על אדני התורה ומקבלת כל יהודי באשר הוא. אני שמח על הצרפותו. יחד נוביל שינוי בישראל".