אאא

על פי טענת ארגון חוננו, ארבעה קטינים ובגיר נעצרו הלילה (שלישי) בעת שנסעו בכביש בגין בירושלים.  הם הובלו לתחנת משטרה לב הבירה שם שהו עד הבוקר, ושוחררו בלא כלום.

עו"ד נתי רום שסייע לעצורים מטעם ארגון חוננו מסר "מדובר בשערורייה של ממש. קטינים על סף האחריות הפלילית נעצרים באישון לילה בחזרה מחתונה, ללא שום חשד סביר. מוחזקים במשך שעות רבות בתחנת המשטרה ללא אפשרות לינה, ללא אוכל, כאשר הקטינים מוחזקים יחד עם בגירים וחלקם גם בני מיעוטים, ללא שנאמר להם על מה עצורים. גם לעורך דינם לא נמסר החשד באופן מלא.

לאחר שעות רבות של המתנה שוחררו, עם הזמנה לחקירה למחרת. מדובר בפגיעה קשה בזכויותיהם, ובכוונתנו להגיש תלונה למח"ש" הוסיף.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: הטענות לא עולות בקנה אחד עם המציאות. משטרת ישראל מקפידה על זכויותיהם וכבודם של נחקרים לצד הצורך להגיע לחקר האמת ולמצות עמם את הדין וכך היה גם במקרה זה.

בניגוד לנטען, החשודים עוכבו ולא נעצרו ובסיום עיכובם שוחררו, במהלך שהותם בתחנה הוצא לחשודים אוכל ושתייה, אך הם סרבו לקבלם. עוד בניגוד לנטען, עיכובם היה מבוסס על חשד סביר לביצוע עבירה פלילית לאור ממצאים וראיות שנמצאו ברשותם ומטבע הדברים, אנו מנועים מלפרטם בשלב זה בשל העובדה שהחקירה עדיין מתנהלת ובפרט ככל שמדובר בחקירה של קטינים.

בניגוד למי שמנסים להטיל דופי במערכת אכיפת החוק לשווא פעם אחר פעם תוך התעלמות מהעובדות ועיוות המציאות, אנו בוחרים להמשיך לפעול במקצועיות ובנחישות לאכיפת החוק, למניעת פשיעה ולהגעה לחקר האמת, תוך שמירה על כבודם וזכויותיהם של נחקרים בכלל וקטינים בפרט".