אאא

 

עדכון 19:00 :

מאמץ מרוכז בכל החפקים לקראת השעות הקריטיות, למטה גלריה מעודכנת

 

עדכון 17:00  :

 

פרקליטיו של רוה"מ מר בנימין נתניהו עו"ד עמית חדד, ועמיתו עו"ד אריאל רוט הגיעו להטות שכם בחפ"ק המרכזי של מעצמת התורה 'עטרת שלמה'.

 

 לעדכון על מצב הקמפיין ו/או לתרומה ,לחצו כאן>>

 

בנתיים בשאר החפקים - מתח רב לצד עבודת מטה משולבת, כאן בסרטון מחפ"ק קרית ספר:

 
 
עדכון 16:00  :
 

היום, בשעה 12:00 בלילה בדיוק, זה נגמר. עד אז, ישנה עוד הזדמנות להצטרף למערכת "הצלת עולם התורה", מגבית החירום לטובת מוסדות ישיבת "עטרת שלמה".
נכון לעכשיו, נרשמת התגייסות מרשימה מכל שכבות הציבור. אברכים והוריהם, תלמידי הישיבות ובני משפחותיהם, עושים הכל, לגייס עוד ועוד תרומות לשם השלמת היעד. כזכור, מדובר במערכה דרמטית: או הכל או כלום. ככל שיגוייסו 17.5 מליון ₪, הם יהפכו ל 35 מליון. אם יגוייסו רק 17.2 מליון, "עטרת שלמה" לא תראה פרוטה.

 מצדיעים למוסדות ששינו את המפה התורנית בארה"ק ,לחצו כאן>>


הצצה במערך הממוחשב של חברת צ'רידי, מגלה פעילות מרשימה ותוססת.
עשרות קבוצות וראשי קבוצות, משגרות און ליין תרומות, כאשר פרוטה לפרוטה מצטרפת, וגרף התרומה עולה ומטפס. לצד תרומות אסטרונומיות בנות מאות אלפי שקלים, מתרחב הלב גם לראות תרומות בנות שקלים בודדים, אשר יותר משמסייעות להצלחת המגבית, מספרות על ישראל קדושים, המבקשים לייקר ולפאר את עמלי התורה. במסגרת ה'הקדשות' המצורפות לתרומות, נוכל למצוא המון מילות הערכה ועידוד מצד התורמים ל"חתננו היקר השוקד על התורה", או ל"אחייני היקר, לכבוד סיום המסכת בשבוע שעבר", כמו גם אמירה מחודדת המביעה הערכה לאחד האברכים "העושה חיל בלימודו יותר ממלאכת גיוס הכספים"...
לצד ההיענות המרשימה, אשר הביאה עד עתה לגיוס מעלה מ - 20 מליון ₪, במוקדי הניהול של המגבית שורר מתח משמעותי. באחוזים, מדובר על כששים אחוז, בעוד המערכת כולה מסתיימת בעוד כתשע שעות בלבד. בהנהלת הישיבה קוראים לציבור לנצל את ההזדמנות ההיסטורית, לזכות בברכת מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א, הגוזר בכתב ידו "ישועות באופן מופלא" לכל המשתתפים במגבית.
יצויין, כי בתרומה מעל 1000 ₪ (אותה ניתן לחלק לתשלומים על פני תקופה ארוכה), ניתן להעביר שמות לברכתו האישית של מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א, לברכה וישועה. מוקד יעודי נפתח סמוך למעונו, כאשר מאז פתיחת המגבית מועברים השמות למוקד זה, ומשם מועברים, אחת למספר שעות, לברכתו של מרן שר התורה שליט"א. ממוקד הניהול המרכזי נמסר בשעה זו, כי החל מהשעה 4:00 אחה"צ, עם הצפי לעומס רב על מוקד השמות, ומתוך רצון שלא להפריע את סדר יומו של מרן שליט"א בשעה מאוחרת, תתוגבר העברת השמות, והם יועלו לברכתו סמוך להעברתם.
ההשתתפות במגבית מתבצעת באמצעות הפלטפורמה הממוחשבת של חברת צ'רידי, או בטלפון *5510. במספר זה ניתן לבצע תשלום באשראי, ואף להזמין שליח אישי לביתכם, אשר יאסוף את התרומה במזומן או בצ'ק.

 
מחזה יוצא דופן כרגע בחפ"ק הראשי, עובדי הנקיון בישיבה לא עמדו מנגד והרגישו צורך ספונתני להירתם ולתרום 
 
 עובדי הנקיון בישיבה לא עמדו מנגד והרגישו צורך להירתם ולתרום
 
עדכון 12:45 :
 

התגייסות אדירה להצלת עולם התורה בין התורמים הרבים, חברי כנסת מכל המפלגות : אריה דרעי,  משה גפני, הרבנים הראשיים הרה״ר רבי דוד לאו, הראשון לציון הרב יצחק יוסף וכן אישי ציבור רבים  משה ליאון ועוד

זו תמונת המצב מאחד החפ"קים: 

 

 מצדיעים למוסדות ששינו את המפה התורנית בארה"ק ,לחצו כאן>>

המגבית שכמוה לא נשמע במחוזותינו נמצאת כרגע בשיאה ובמלוא עוצמתה, המערכת המשומנת עובדת היטב, והחפקים השונים לא נחים לרגע, גם בצמוד להיכל הישיבה הגדולה 'עטרת שלמה' הוקם חפ"ק מרכזי, אך בהיכל פנימה, בבית המדרש, כאילו דבר לא קרה.

רה"י הרב שלום בער סורוצקין פנה בקריאה נרגשת לבחורים שעל אף הרצון העז לסייע, אין לעסוק בגיוס כסף רק בלימוד:

 מצדיעים למוסדות ששינו את המפה התורנית בארה"ק ,לחצו כאן>>

"ידעתי גם ידעתי רגשי שותפות שחשים אתם עימי ושמחתי בזה מאד מאד , אמנם אומנות שבט לוי הוא בלהסיר מעליהם עול חשבונות הרבים וזה יסוד ההצלחה של כל מערכה זו , ובטוחני שכגודל עמלכם בתורה ובעבודת ד ' כך גודל ההצלחה , ובכם ורק בכם תלויה ההצלחה , ואבקש מכל לב שבימים אלו תוסיפו על גודל עמלכם הנפלא למען קיום ישיבתינו ישיבתכם , וככל שלא יתעסקו בדבר חוץ מבעמל התורה כך תרבה ההצלחה עד למאוד.

מכיר ומוקיר גודל מעלתכם" 

מכתבו הנרגש של רה''י
מכתבו הנרגש של רה"י
הגדלה

 

 

בישיבת 'עטרת שלמה' השלימו בימים האחרונים את ההיערכות האדירה וחובקת עולם, במאמץ משותף לעמוד ביעד הגבוה שהוצב, בסך 35,000,000 שקלים, שיאפשרו את המשך קיום ממלכת התורה המונה אלפי עמלי תורה – ילדי ת"תים, בני הישיבות ואברכי הכוללים.

 מצדיעים למוסדות ששינו את המפה התורנית בארה"ק ,לחצו כאן>>

 מרן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל בברכה לתורמים למוסדות

סכום זה מתחלק, כך שמול כל שקל שתגייס הנהלת הישיבה, יונח שקל מקביל ע"י ועד ידידי הישיבה בארה"ב, כך שעל הישיבה לגייס בס"ד, באמצעות תומכיה, סך של 17.5 מליון ₪, אשר יוכפל ויגיע בס"ד בשלמותו ל 35 מליון ₪.

אופי ההתרמה מחייב הצלחה מקסימלית; אין סכום ביניים. במידה והושגו 17.5 מליון ₪, יונח כנגדם סכום מקביל. באם ח"ו לא יושג הסכום, הרי שגם מה שהושג לא יגיע ליעדו, והחיוב לא יבוצע בפועל.

מעדכונים המתקבלים מצוות ניהול המערכה עולה, כי אף אם המערכה איננה פשוטה כלל וכלל, אך היא ברת הישג. "לא יצאנו לדרך ללא הבנה והכרת המצב. פילוח המצב העלה כי הסכום הוא בר השגה בס"ד, כמובן, בהירתם כל הכוחות כולם למשך כל שעות הפעילות. אנו עושים את שלנו בס"ד, וסמוכים ובטוחים על ברכת מרנן ורבנן שליט"א, ומאמינים כי משמים יסייעו בעדנו, למען קדושת שמו, וכבוד שמו ותורתו ית'".

במסגרת היערכות זו, הוגדרה מראש מצבת בה מכהנים מאות "שגרירי תרומה" בכל הארץ, העומדים בראש קבוצות התרמה מחולקות ומסומנות, כאשר כל קבוצה נטלה על עצמה להשיג סכום מסויים.

תפקידם יהיה לפקח על הזרמת התרומות והעמידה ביעדים, כאשר הנתונים כולם מועברים על ידם למערך משולב בן ארבעה מוקדים אשר הוקמו ברחבי הארץ, משם תנוהל המערכה ותפוקח באופן מדוקדק.

בהנהלת הישיבה מבקשים להביע את הוקרתם ותודתם לראשי הקבוצות, אברכים בני תורה יראים ושלמים, המקדישים מזמנם ומכבודם למען הצלת עולם התורה, שלא על מנת לקבל פרס.

לצד מערך השגרירים והמוקדים, יופעל שירות שליחים אישיים במערך פריסה ארצי, אשר יתנו מענה למי שמבקש להעביר את תרומתו באופן ידני. התרומה מתאפשרת גם בטלפון מספר *5510, קו שיאוייש בכל שעות המערכה ברציפות, וכן בעמדות 'נדרים פלוס' ו'קהילות' בבתי הכנסיות ברחבי הארץ.

מוקד יעודי ומיוחד הוקם בפתח מעונו של רשכבה"ג מרן שר התורה, לשם ישלחו כל השמות של התורמים, כאשר מדי כמה שעות יעלה שליח מיוחד לביתו של מרן, שם ימסור את השמות שנאספו באותן השעות ובקשותיהם האישיות. מרן שליט"א יעתיר עליהם בתפילה ובתחנונים, וכפי שהבטיח מרן בקריאתו ההיסטורית כי "יהיו ישועות גדולות באופן מופלא כי בנפשי הדבר".

 מצדיעים למוסדות ששינו את המפה התורנית בארה"ק ,לחצו כאן>>

בתחילת השבוע, התקבל ברגש מכתבו של הגאון הצדיק רבי שמעון גלאי שליט"א, המתאר את חשיבות המגבית לישיבה:

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"כאשר המוסדות פרוסים בכל ארצנו הקדושה ומתפרנסים בזה משפחות רבות מאד, ויש להם זכות גדולה בהפצת התורה בדורנו, ולכן זכות גדולה לכל אחד ואחד לעשות כל מה שביכולתו למען מגבית מיוחדת זו".

את מכתבו הנרגש חותם הגר"ש גלאי שליט"א בברכה:

"ולכן ברכתי מעומק הלב נתונה בזה לכל מי שישתתף במגבית חשובה זו, שיזכו לרוב נחת מכל צאצאיהם, ויזכו לזיווגים הגונים ולזרע של קיימא בבריאות ואריכות ימים להם ולמשפחתם, וימלא ה' כל משאלות לבם לטובה ולברכה".

 גדולי ישראל למען הצלחת הקמפיין

לצד הברכות הנדירות, רבים רבים מקרב בני התורה, ציבור אוהבי התורה ומוקירה, הביעו את נכונותם ליטול חלק במגבית ההצלה, בשל רצונם העז לייקר, לפאר ולרומם את עמלי התורה. "לא בכל יום ניתנת לנו ההזדמנות להביע את ההערכה, את הכבוד והיקר, לעמלי תורה מופלאים אלו, אברכי הכוללים ובעלי המשפחות, ציבור בחורי הישיבות וצעירי הצאן, אשר עליהם העולם עומד", הם מבקשים לציין. לדבריהם, "ההשתפות במגבית הרי מלבד העזרה והסיוע שיש בה, לא פחות מכך אמירה היא לגבוה: מחלקנו יהא חלקכם!"

 מצדיעים למוסדות ששינו את המפה התורנית בארה"ק ,לחצו כאן>>

בשעתיים הראשונות של הקמפיין כבר נתרמו כמיליון וחצי שקלים, על ידי אלפי תורמים, ובשעות הקרובות הנהלת הישיבה תעשה מאמץ להגביר את זרם התרומות בכדי להצליח לעמוד ביעד שיאפשר את המשך קיום המוסדות.