אאא

לוחמי משמר הגבול עצרו במהלך השב את רפיע עראפת, שוהה בלתי חוקי חברון, בחשד שהוא זה שרצח את הנערה אורי אנסבכר ע"ה ביום חמישי ב'עין יעל'. המעצר הגיע בעקבות מידע שהשיג השב"כ.

החשוד ברצח נעצר בליל שבת ברמאללה, לשם הגיעו לוחמי הימ"מ, לאחר שהתקבל מידע בשירות הביטחון הכללי. החשוד ברצח, על רקע לאומני, הועבר לידי השב"כ, שם הוא נחקר.

המחבל נעצר בסמוך למסגד. יצוין כי גם הערב קיים צו איסור פרסום על כל פרט מפרטי החקירה.

השב"כ התיר לפרסם כי מחקירת המחבל בעולה כי בבוקר יום חמישי, יצא ערפאת מביתו בחברון כשברשותו סכין ועשה את דרכו לכיוון הכפר בית ג'אלה. ערפאת צעד לכיוון היער, שם הבחין באורי ז"ל, תקף ורצח אותה. חקירת החשוד נמצאת בעיצומה, ובמסגרתה נחקר גם המניע לרצח.

בהודעה חריגה של המשטרה, ביקשו בארגון לדחות את השמועות שהופצו ברשת באשר למה שהתרחש בזירה: "מאז מקרה הרצח, החלו פרסומים ודיווחים שונים, בפרט ברשתות החברתיות, אודות נסיבות מקרה הרצח לרבות תיאורי זוועה חסרי אחריות.

"אנו מבהירים כי מדובר בפרסומים חסרי כל שחר, הפוגעים הן בכבוד הקורבן והן בכבוד המשפחה תוך הטעיית הציבור".

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס למעצר המחבל ואמר: "בשמי ובשם עם ישראל, אני מבקש להודות לכוחות הביטחון, על זרועותיהם כולן, על לכידת המחבל השפל והנבזה אשר ביצע את הרצח הנורא של אורי אנסבכר ז"ל. לא נרכין ראשנו ולא נרפה במאבק הבלתי מתפשר נגד הטרור.

"נרדוף את המבצעים והמסייעים לו עד אשר נשיגם ונמצה איתם את הדין בכל מקום בו ינסו להסתתר מפנינו. גם הערב, נשלח תפילותינו לנחמה למשפחת אנסבכר ולבית תקוע כולו על זיו העלומים שנקטף ביד מקוללת, על החלל הגדול שהותירה אורי טובת הלב ונדיבת הנפש, בלכתה. יהי זכרה ברוך".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ראש הממשלה בנימין נתניהו:"אני מברך את כוחות השב"כ והימ"מ שתוך שעות ספורות לכדו את הרוצח המתועב שרצח את אורי אנסבכר ז"ל. ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מי שפוגע בנו ונבוא עמו חשבון.

"בשמי ובשם עם ישראל אני מבקש להביע תנחומים למשפחת אנסבכר ולחזק אותם ביגונם הכבד".

מאות השתתפו, בערב שבת קודש, בהלווית ארי אנסבכר ע"ה.  אחותה ספדה לה, "היית כולך אור. עשית רק טוב. כל הזמן ניסיתי לתקן את עצמך וללמוד ולצמוח אני מבטיחה לך אורי שאנסה לחיות בשבילך. אני כל כך אוהבת אותך. סליחה שלפעמים לא אמרתי לך את זה. להתראות אורי". 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לרצח המזעזע ואמר: "אורי אנסבכר ז"ל נרצחה אמש באכזריות מזעזעת בירושלים. בשעה קשה זו כולנו מחבקים את משפחת אנסבכר ואת בית משפחת תקוע. כוחות הביטחון חוקרים את הרצח, אנחנו נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין".