אאא

המשא ומתן בין יו"ר 'הבית היהודי' רפי פרץ ליו"ר 'האיחוד הלאומי' ח"כ בצלאל סמוטריץ' נכנס למבוי סתום ובציונות הדתית נערכים לריצה נפרדת שיכולה להוביל לסכנת אחוז החסימה.

בהודעת 'הבית היהודי' נאמר: "הבית היהודי נערך כבר הערב לריצה עצמאית וממשיך לבחון אפשרויות נוספות".

מסתר כי ביום שישי האחרון נפגשו פרץ וסמוטריץ' לפגישה מכרעת ובסיומה הגיעו להסכמות, בין היתר שפרץ יכהן כיו"ר וסמוטריץ' יזכה בתפקיד השר הבכיר. השניים אף נעמדו לתמונה משותפת, אך עם צאת השבת הודיע פרץ על החלטתו לחזור בו מההסכמות.

סמוטריץ' התבטא לאחר הודעצת 'הבית היהודי' כי: "ביום חמישי ושישי ניהלתי שיח אישי ארוך עם היו״ר הנבחר של הבית היהודי הרב רפי פרץ במטרה להגיע להסכמה וחתימה על ריצה משותפת של שתי המפלגות בבחירות הקרובות על בסיס שוויון והנהגה משותפת.

"ואכן ללא מתווכים ויועצים - ואחרי וויתורים משמעותיים מצידי למען סגירה מהירה של ההליכה המשותפת - הצלחנו להגיע להבנות מלאות לפני כניסת השבת.

"במסגרת זו סוכם כי הרב פרץ יוצב במקום הראשון ברשימה ואילו האיחוד הלאומי יקבל את הזכות לבחור בתפקיד הראשון. קוראים לזה שיוויוניות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"לצערי הרב" כתב יו"ר 'האיחוד הלאומי': "בצאת השבת הודיע לי הרב פרץ שלאחר התייעצויות שהוא ערך עם מקורביו הוא החליט לסגת מההסכמה לבסיס שוויוני והנהגה משותפת - ולחזור לעמדת הפתיחה ולפיה הבית היהודי היא השותפה הבכירה ואנחנו האורח בבית. אי לכך המשא ומתן בשלב הזה הגיע למבוי סתום.

"מתוך אחריות אני מתכוון להמשיך ולעשות הכל כדי להגיע לרשימה רחבה של כל מרכיבי הציונות הדתית והימין האמיתי גם אם נראה שבעת הזו האפשרות להשתלב בליכוד כסרח עודף נראת קורצת יותר לאנשי הבית היהודי".

יו"ר 'יחד' אלי ישי הגיב להודעה ואמר: "חברים, אל תוותרו! על פי הסקרים, ריצה בנפרד תזרוק לפח כ-8 מנדטים. אני קורא לכל ראשי מפלגות הימין: בואו נשב יחד, בלי אגו ובלי אינטרסים אישיים, ונמצא את הדרך להתאחד על מנת להציל את גוש הימין. רק יחד ננצח".

כזכור, מוקדם יותר פורסם סקר של מינה צמח ומנו גבע ב'חדשות 12' לפיו הבית היהודי' בראשות רפי פרץ, 'האיחוד הלאומי' בראשות בצלאל סמוטריץ', 'עוצמה לישראל' בראשות מיכאל בן ארי, 'זהות' בראשות משה פייגלין ו'יחד' בראשות אלי ישי לא מצליחות לעבור את אחוז החסימה.