אאא

תאונת דרכים בכביש הנגדי ורכב שעצר לסייע - זה הגורם לתאונה הקטלנית הבוקר (ראשון) שהביאה לאסון התהפכות האוטובוס, קו 304 של חברת 'קווים' ממודיעין עילית לירושלים, בו נהרגו שתי נשים ו-41 נפצעו.

התאונה התרחשה סמוך לשעה 10:00 בבוקר, אז התקבל דיווח ראשוני על אוטובוס שהתהפך בכביש 443, וארגוני ההצלה הכריזו על אירוע רב נפגעים. 

 זירת התאונה (צילום: קבוצת 'מדברים תקשורת')

מחקירה ראשונית של בוחני התנועה בזירה ולאחר תחקור ראשוני של הניצולים בזירת התאונה, עולה כי הגורם להתנגשות האוטובוס הוא רכב מסוג טרנזיט שעצר סמוך לגדר ההפרדה בכביש 443, בכדי לסייע לנפגעים בתאונה שהתרחשה בנתיב הנגדי.

מהחקירה עולה כי נהג האוטובוס, מחברת 'קווים', שעשה את דרכו ממודיעין עילית לירושלים, לא הספיק להבחין ברכב שעצר בסמוך לגדר ההפרדה והוא פגע בטרנזיט, התהפך על צידו, גלש לתעלה ופגע במעקה הבטיחות.

עד ראייה שהבחין בהתהפכות האוטובוס סיפר ל"כיכר השבת": "היתה קודם תאונה בנתיב הנגדי, מכיוון ירושלים לכיוון מודיעין עילית. נהג ברכב פולקסווגן לבן, בנתיב ההפוך, עצר כי רצה להגיש עזרה, ואז האוטובוס שהיה מאחוריו ניסה לחמוק מתאונה איתו וסטה באופן חד ימינה. ברגע שהם התעשתו והבינו שהאוטובוס התהפך, ישר הם התחילו לברוח דרך החלק האחורי של האוטובוס. הם היו בהלם קרב".

 סנ"צ נאגי סלימאן קצין את"ן מחוז ש"י (סנ"צ נאגי סלימאן ק' את"ן מחוז ש"י)

שייקה בלוי חובש באיחוד הצלה שטיפל בפצועים סיפר: "מדובר בטרגדיה קשה - שתי נשים נהרגו כתוצאה מהתהפכות האוטובוס וגופותיהן חולצו ע"י צוותי כיבוי. כמו כן: יחד עם חובשים נוספים וצוותי האמבולנסים של איחוד הצלה הענקנו טיפול רפואי ראשוני בזירת התאונה ל-28 נפגעים שחלקם פונו באמבולנסים של איחוד הצלה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק בירושלים".

מחברת 'קווים' נמסר כי "החברה מבצעת תחקור ראשוני של האירוע וממצאיו יועברו לגורמים המוסמכים. חברת קווים עילית משתתפת בצער משפחות ההרוגים ומאחלת רפואה שלימה והחלמה מהירה לפצועים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ב'הדסה הר הצופים' מטופלים שבעה פצועים במצב קל, שניים מהם ילדים והשאר ומעל גיל 20. מרכזי מידע נפתחו בהדסה לטובת בירורים על פצועים - טלפון בעין כרם: ‭1255-122‬, טלפון בהר הצופים: ‭1255-121‬, מכל טלפון.

למרכז הרפואי שערי צדק פונו 19 פצועים - 2 במצב קשה, 2 במצב בינוני ו-15 באורח קל ביניהם 4 ילדים. נפתח מרכז מידע שמספרו 1255125.

מ'המרכז הרפואי שמיר' אסף הרופא נמסר כי הגיעו 12 פצועים לבית החולים, 3 במצב בינוני, 9 במצב קל. כלל הפצועים עוברים סדרת בדיקות בדקות אלו.

מהמרכז הרפואי שיבא נמסר כי עד כה הגיעו 7 פצועים מתאונת האוטובוס, 5 במצב קל ו-2 בינוני. במרכז הרפואי שיבא נפתח מרכז מידע שמספרו 1255131.

(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)