אאא

"חברנו למשפחה, הם רטובים ותשושים אך מרגישים טוב. לאחר החלפה של הבגדים הרטובים הם יעלו החוצה מהנחל אל החפ"ק", הודעה קצרה זו, שפרסמה הלילה (רביעי) יחידת החילוץ מגילות, מקפלת בתוכה דרמה אנושית ומבצעית, שהסתיימה אך בנס.

כזכור, האירוע החל מוקדם יותר הערב כאשר התקבל ההודעה על היעדרות האב וילדיו, תושבי הישוב שילה שבחבל בנימין, שניצלו את מזג האוויר הנעים ששרר הבוקר לשם טיול משפחתי בנחל דרגה שבמדבר יהודה.

העובדה כי מכוניתם של בני המשפחה נמצאה כשהיא ריקה, מחוץ לערוץ הנחל, כמו גם העדויות של כמה מטיילים שראו במהלך היום את האב וילדיו במסלול הטיול, רק הגבירו את החשש לגורלם של השישה.

(צילום: דוברות משטרת ישראל)
(צילום: דוברות משטרת ישראל)
הגדלה

בעקבות כך יצאו מתנדבי יחידת החילוץ 'מגילות' של משטרת ישראל לחפש אחריהם, ומסוק משטרתי אף עלה לסריקה של הנחל, על מנת להכווין את הכוחות המחלצים.

לאחר מספר שעות, זוהו הנעדרים דרך המסוק, מגובה רב, ובשלב מסוים אלו הבחינו בו - ואף אותתו לקראתו, כדי להצביע על מיקומם המדויק, כפי שניתן לראות בתיעוד מתוך המסוק.

מדוברות המשטרה (מחוז ש"י) נמסר: "ברגעים אלו מתנדבי יחידת החילוץ של המשטרה חברו רגלית למטיילים, והם בריאים ושלמים. הוענק להם טיפול רפואי ראשוני, והם עושים דרכם אל מחוץ לנחל".