אאא

יו"ר חוסן לישראל, בני גנץ, אומר היום (ראשון) בנאומו בוועידת מינכן לביטחון, כי בנושא האיראני הוא בצד אחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו: "מול כל איום עם ישראל מניח את ההבדלים והמחלוקות ומתאחד להגן על קיומו".

לדבריו: "נתניהו הוא יריב פוליטי שיש לי אי הסכמות איתו על נושאים רבים, אבל שנינו בנים מסורים של אותה האומה. וכשביטחון ישראל תחת איום אין הבדל ביננו. בנושא הקריטי הזה אין ימין ואין שמאל. אין קואליציה ואין אופוזיציה כשזה מגיע להגנה על מדינת ישראל. אני עומד כתף אל כתף עם ראש הממשלה במלחמתו נגד איראן ואני בטוח שגם הוא ינהג כך כשאני אשרת בתקווה כראש הממשלה של מדינת ישראל".

הרמטכ"ל לשעבר פנה למנהיגי העולם ואמר כי שר החוץ האיראני זריף מנסה להוליך אותם שולל: "המשטר האיראני דורש את השמדת העם היהודי, מייסר נשים ומענה מיעוטים. זהו משטר המערער את היציבות במזרח התיכון ומהווה סכנה קיומית לסדר העולמי". גנץ שלח מסר לנשיא רוחאני ולהנהגת העם האיראני: "במשמרת שלי לא יהיה הסכם מינכן צ'ימברלייני, לא תהיה מדיניות פייסנית ואיראן לא תאיים על ישראל על ידי השתלטות על סוריה, לבנון או רצועת עזה. במשמרת שלי איראן לא תשיג נשק גרעיני".

בנוגע למצב בסוריה אמר גנץ כי "מדובר באחד המשברים ההומניטריים הקשים ביותר שהעולם היה עד לו מאז מלחמת העולם השנייה". גנץ פנה למנהיגי המדינות הערביות המתונות וקרא להם להחיות את התקווה ולהפוך את ישראל לחלק מהפתרון בכדי להבטיח עתיד אחר וטוב יותר לילדינו- הגיע הזמן שצאצאי אברהם יפעלו יחד, בשיתוף פעולה אזרחי וכלכלי".

גנץ סיכם את נאומו: "תחת מנהיגותי ישראל תמיד תושיט ידה למי שמבקש שלום, וביד השנייה תמשיך לאחוז במגן הדוד קרוב לליבנו. רק ישראל חזקה ובטוחה יכולה להבטיח שלום יציב וארוך טווח שלו כולנו מייחלים".