אאא

אנטישמיות בברוקלין: חלון בית חב"ד בשכונת בושוויק הסמוכה לוויליאמסבורג, נופץ בעיצומה של סעודת השבת.

על פי דיווח של סוכנות הידיעות NBC, המעשה אירע בזמן הסעודה שקיימו במקום שליח חב"ד, הרב מנחם הלר, ותשעת ילדיו, כולל פעוטות.

מיד לאחר שזגוגית החלון נופצה, הבחינו בני הבית בשני אלמונים עוזבים את המקום. בכדי שבעלי הבית לא ייאלצו לחלל את השבת, הזעיקו עוברים ושבים ניידות משטרה למקום.

"אתמול בלילה חווינו התקפה כואבת על בית הכנסת שלנו, ועל קהילת בושוויק", כתב הרב הלר בעמוד הפייסבוק שלו הבוקר (ראשון). "הקהילה שלנו ישבה סביב השולחן, נהנינו זה מחברתו של זה ומהשלום והשמחה של השבת, כאשר החלון הקדמי שלנו התנפץ ונהרס על ידי התוקפים, רק כמה מטרים מהמקום שבו שיחקו הילדים שלי".

"יחד עם אשתי, ילדיי וחברינו, בנינו קהילה גדולה ומגוונת בבושוויק, קהילה המאחדת יהודים מכל הגילאים והרקעים באמונה שלנו ומפיצה את החום של המסורת שלנו. סעודת אמש היוותה דוגמה נפלאה לכך", הסביר השליח. "תודה לקל שאף אחד לא נפגע, אבל בקלות היינו יכולים להיפגע. אנו מודים למשטרה על תגובתם המהירה ועל החקירה המתמשכת שלהם".

מקרה זה, שעדיין נמצא בחקירה, מסתמן כפשע שנאה נוסף ברשימה ההולכת ומתארכת של מעשי אנטישמיות בארצות הברית כולה, ובברוקלין בפרט.