אאא

סגן יו"ר הכנסת ישראל אייכלר צופה מהצד בחיבור יאיר לפיד ובני גנץ ומדואג, הוא בטוח ש"המשטר החדש" יזיק ויפגע קשות בציבור החרדי, לדבריו מדובר במלחמת אזרחים של ממש, רק ללא דם.

בראיון ל'ישי וריבנא בכיכר', אומר אייכלר: "לא רואה אופציה שיהדות התורה יושבת בממשלה בראשות לפיד וגנץ. ביום בו נוצר החיבור בין השניים, זו התקפת טילים על המגזר החרדי. צריכים כיפת ברזל להגן על החרדים ועל היהדות מפני חיבור שכזה".

"יש סמליות בחיבור עם לפיד" אומר אייכלר: "הוא מייצג את המלחמה ואת כל הרע שבמדינת ישראל. ברגע שהוא יהיה בשלטון, צריכים להקים כיפת ברזל - פתקים בקלפי".

באשר ל'מפץ החרדי' אומר סגן יו"ר הכנסת: "תמכנו באחדות החרדית, הייתה טענה כי החיבור החרדי יימחק את הזהות הספרדית. אם ש"ס עוברת את אחוז החסימה ברור שעדיף שכל מפלגה תרוץ בנפרד".

"לש"ס יש ודאי 6 מנדטים", הדגיש אייכלר: "הפריפריה הספרדית שתצביע לליכוד היא לא יותר ממנדט".

לדבריו: "צריך לעשות קמפיין משותף לש"ס וליהדות התורה, כך שיהיה מצב שאף יהודי לא יצביע עבור מפלגה חילונית. חשוב שבציבור החרדי האשכנזי יהיה מפקד של קהילות, כמוש בעיריית ירושלים דגל הוכיחה הצבעה שבטית והחסידים ישנו, כך כל קהילה תצטרך להוכיח כמה היא מביאה גם בציבור החסידי".

אייכלר פנה ל'פלג הירושלמי': "החיבור בין גנץ ללפיד ייתן להבין להדיוט הכי גדול בעם ישראל שצריך לחכת לקלפי ולהציל את עם ישראל. אלו בחירות של להיות או לחדול".

על הנציגה החרדית ברשימת לפיד גנץ, אמר הח"כ החרדי: "עומר ינקלביץ' חבל להשחית אפילו דקה. אף חרדי שומר תורה ומצוות לא יצביע למפלגה עם לפיד. כל יהודי חרדי צריך לדעת שיש פה מלחמת אזרחים - רק בלי דם".