אאא

במהלך הדיונים הבוקר (רביעי) בוועדת הבחירות בנוגע לפסילת רשימת 'עוצמה יהודית', הגיש עו"ד איתמר בן גביר תביעה לחברת הכנסת סתיו שפיר (העבודה) על סך חצי מיליון שקל, לאחר שזו קראה לאנשי עוצמה יהודית 'נאצים' לפני מספר ימים.

בן גביר הגיש את כתב התביעה לידיה של שפיר, אלא שזו סירבה לקבלו מידיו, זאת לאחר שכתב התביעה הוגש הבוקר לבית משפט השלום בירושלים.

הנתבעות בכתב התביעה הן חברות הכנסת סתיו שפיר ומיכל בירן, לאחר שאלו כינו את אנשי עוצמה יהודית לפני מספר ימים 'נאצים'.

בן גביר אמר היום כי "לא ניתן לאנשי השמאל ההזוי להכפיש ולהשוות יהודים לנאצים המתועבים שעסקו בהשמדת העם היהודי. ידעו גם חברות הכנסת שפיר ובירן כי חסינותן לא תעמוד להם והן ייאלצו לשאת באחריות לדבריהם המתועבים".

ח"כ סתיו שפיר אמרה בתגובה: "ממשיכיו של כהנא מורגלים בשיטות האיומים אבל הפעם זה לא יצליח להם. הם לא יאיימו עלי, ולא יאיימו יותר על אזרחי ישראל. אנחנו נדאג להרחיק את הגזענים האלימים והמסיתים הללו - ממשיכי כהנא שגם תנועת הליכוד השוותה בינו לבין חוקי הנאציים - מבית הנבחרים של המדינה היחידה של העם היהודי".

ח"כ מיכל בירן אמרה בתגובה: "לכבוד הוא לי שבן גביר, מי שעתר לבג"ץ למען אישור תהלוכה שנושאת את דגלי כהנא, החליט שגם אני מאיימת על המפעל הכהניסטי.

"מעבר לעיוות של דבריי, הכהניסטים הם האחרונים שיכולים להתלונן על הסתה נגדם, כשכל מה שהם עושים השכם והערב זה להכפיש יותר מ20% מאוכלוסיית ישראל.

"כנכדה לניצולי שואה, אני מצפה מכל אדם שעד לגילויי גזענות, במיוחד בספירה הציבורית, שישמיע קול מחאה ויבהיר שכיהודים אסור לנו לתת יד להסתה ולפגיעה באחרים".