אאא

הותר לפרסום: שירות הביטחון הכללי, בשיתוף עם צה"ל ומשטרת ישראל, עצרו במהלך חודש פברואר 2019 את מבצע פיגוע הדקירה, אשר בוצע בחודש דצמבר 2016 בישוב אפרת ואשר במהלכו נפצע אזרח ישראלי באורח קל.

מחקירת השב"כ עלה כי המפגע, אימן מחמד עלי פואגרה, בן 27, תושב הכפר ג'ורת א שמעה, המזוהה עם ארגון הטרור חמאס, רכש את הסכין, באמצעותה ביצע את הפיגוע, מבעוד מועד, הגיע ליישוב אפרת במטרה לרצוח ישראלים ודקר אזרח ישראלי אשר נקרה בדרכו.

האירוע הסתיים בנס בפצוע קל בלבד, שכן המחבל הסתובב למעלה מ-40 דקות בתוך הישוב עד שביצע את זממו. 

הפצוע, רפי ליסקר, שחזר את רגעי האימה ואמר בראיונות לכלי התקשורת: "המחבל דקר אותי ארבע פעמים בגב והיום אני נושם. זהו נס לכל דבר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לפי תיאורו, "אשתי ואני היינו בטיול קצר לומר שבת שלום לכמה משפחות, בשביל 'שלום בית', כמו שאנחו נוהגים לעשות כל ליל שבת לפני הקידוש. כשהגענו לרחוב שלנו, המחבל הגיב בהפתעה מאחורינו ודקר אותי בסכין. אשתי הצליחה לברוח מהמקום. בזמן שאשתי ברחה כדי להזעיק עזרה, הצלחתי להסתובב ודחפתי אותו. הרמתי את הידיים כאילו אני מוכן להילחם בו והייתי צריך לקבל החלטה מה לעשות. בסוף החלטתי שלא להיכנס איתו לעימות, כדי לשרוד".

"היינו רק אני והוא, לא היו עוד אנשים באיזור. התרחקתי כמה שאני יכול וצעקתי 'מחבל מחבל' והוא נבהל, ברח דרך הכרמים הסמוכים ונמלט מהישוב. לא יתכן שקורה דבר כזה ליד הבית. זה לא הגיוני".

כאמור, היום לאחר יותר משנתיים נעצר המחבל. תוצרי החקירה הועברו לידי גורמי התביעה הצבאית, לשם הגשת כתב אישום בעניינו.