אאא

בשעה 21:06 דקות נשמעה אזעקת צבע אדום בערי המרכז. תושבים מדווחים על קולות נפילה חזקים במיוחד. דובר צה"ל מסר כי מפרטים ראשונים עולה כי זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל.

על פי הדיווחים שלא אומתו, אחד מהשיגורים יורט על ידי מערכת 'כיפת ברזל'. על פי דיווחים אחרים, גם הם עדיין לא אומתו דים, רקטה אחת נפלה אל הים מבלי שיורטה על ידי 'כיפת ברזל'.

מאוחר יותר סמוך לשעה 22:10 מסר דובר צה"ל כי מערכות ההתרעה והגילוי פעלו כנדרש אך לא בוצע יירוט של מערכות ההגנה האווירית. מצה"ל נמסר כי  לא מוכר נזק או נפגעים באירוע וכי אין הנחיות מיוחדות לעורף.

שיירת ראש הממשלה יצאה ממעון ראש הממשלה לכיוון הקריה בתל אביב, כדי לדון בדחיפות בהסלמה ובתגובת ישראל לירי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בינתיים, ארגון הג'יהאד האיסלאמי מיהר על פי דיווחים מעזה לפרסם נטילת אחריות ואמר "ירינו טילי פאגר 75 לתל אביב". דיווחים אחרים מסרו כי הארגון מכחיש כל קשר לירי. על פי דיווחים אחרים בעזה, החמאס מתכונן לתקיפה ישראלית ואנשיו נוטשים את מבני הארגון.

היישובים המרכזיים בהם נשמעה האזעקה: תל אביב יפו, חולון, רמת גן, גבעתיים, בני ברק. ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, אמר לחדשות ערוץ 12 שעיריית תל אביב פותחת את המקלטים הציבוריים בעיר. מעיריית בני ברק נמסר לעומת זאת כי בינתיים אין הוראה לפתוח את המקלטים.

מארגון איחוד הצלה נמסר, כי עקב שמיעת אזעקה במרכז הארץ טופלו עד כה ע"י חובשי איחוד הצלה מספר נפגעי חרדה.  ילד כבן 10 נפצע באורח קל במהלך הריצה למרחב מוגן בבני ברק. הילד מפונה כעת באמבולנס של איחוד הצלה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים מעייני הישועה כשהוא סובל מפגיעה בגפיים.