אאא

הממשלה באתיופיה עדיין חוקרת את נסיבות התרסקות המטוס, אך סוכנות הידיעות 'רויטרס', מפרסמת הערב (מוצ"ש) הדלפות ממהלך החקירה.

על פי הדיווח, הטייס דיווח על תקלה וביקש לטפס בגובה התעופה, אבל נעלם מהמכ"ם - רגעים ספורים לאחר שנשמע אומר בבהלה: "עצור, עצור".

לטענת המקור, שהאזין להקלטה של הרגעים האחרונים בטיסה, הטייס ביקש רשות ממגדל הפיקוח לטפס לגובה של 14 אלף רגל מעל לפני הים, אך המטוס נעלם מן המכ"ם כבר בגובה של 10,800 רגל.

מטוס הבואינג של חברת 'אתיופיאן איירלינס', התרסק כזכור, בשבוע שעבר יחד עם 157 אנשים, כשבתוכו גם שני ישראלים, היום מדווח מקור המעורב בחקירה, כי מיד לאחר ההמראה המטוס טס על מהירות גבוהה - וחריגה, והטייס דיווח על בעיות שליטה חמורות בתא הטייס.

לפי המקור, הטייס היה נשמע מפוחד למדי, והוא רצה לחזור בחזרה לשדה התעופה, כשהוא ביקש רשות ממגדל הפיקוח, הוא שמע אותם מדברים עם מטוס אחר, והוא נשמע זועק, 'עצור עצור', כדי שיפסיקו את השיחות עם מטוסים שלא נמצאים בסיכון כמוהו. לאחר מכן הוא נעלם מהקשר, וככל הנראה, אילו היו רגעיו האחרונים.

מלבד הישראלים, מצאו את מותם בהתרסקות אזרחי מדינות רבות אחרות. על פי דיווחים, נהרגו גם 32 קנייתים, 18 קנדים, 9 אתיופים, 8 סינים, 8 איטלקים, 8 אמריקנים, 7 בריטים, 7 צרפתים, 6 מצריים, 5 הולנדים, 4 הודים, 3 רוסים. מכל אחת מהמדינות הבאות: בלגיה, אוגנדה, תימן, סודן, טוגו, מוזמביק ונורווגיה, נהרג אזרח אחד.