אאא

המונית צפרה וצפרה "אתה תפסיד את הטיסה" - אמרה הרבנית.

אך הרב ענה בעדינות "שלומי סוגר היום שידוך, זו שיחה דחופה".

כך, ראש הישיבה "הרב בן דוד" הפסיד את טיסתו לארהב לגיוס כספים - שם היה אמור לפגוש נדיבים.

כך זה נראה, כשבראש סדרי העדיפויות נמצאים התלמידים, או כפי שהרב אומר "הבנים שלי" ורק לאחר מכן מגיעים שאר צרכים.

אלא שהרב בן דוד, שמוסר נפשו יום יום עבור התלמידים והישיבה, נקלע לקשיים כלכליים ולחובות ענק.

בעקבות כך, במקום לשמש בתפקידו הרוחני בישיבה, הוא עסוק וטרוד בגיוס כספים עבור הצרכים הבסיסיים ביותר של הבחורים שתחת חסותו.

תרום עכשיו>>

הרב בן דוד ייסד את הישיבה עם מטרה ברורה: "לכל תלמיד יש את היכולות והכישורים המיוחדים שלו ותפקידי הוא לעזור ולמצוא את הדרך והנתיב המתאים לכל אחד".  מאז ועד היום, הרב מוסר נפשו עבור הישיבה, לפעמים על חשבון משפחתו וצרכיו האישיים. כך למשל, כל כספי המשפחה מושקעים בצרכי הישיבה, גם אם הרבנית נצטרכה למכור את כל תכשיטיה בשביל זה, בערב חג כדי שיהיה בבבית צרכי חג מינימליים

מפאת חוסר התקציב, הרב נאלץ גם לשאת באחריות המלאה ולמלא את כל התפקידים יחד: ממסירת שיעורים ושיחות, דרך ייעוץ לתלמידים ולוגיסטיקה, וכלה בניהול תקציבי הישיבה שכמעט ואינם קיימים.

אך המצב הכלכלי רע מאוד, והרב, במקום לשמש בתפקידו ולהיות אב ומנהיג רוחני לתלמידיו, מתרוצץ בין גמ"חים, בארץ ובחו"ל, על מנת לדאוג לצרכיהם הגשמיים הבסיסיים, או אפילו כדי להכניס אותם תחת חופה.

בשנה האחרונה בעקבות המשך גדילת הישיבה, הורע המצב הכלכלי ומורגש מאד שאין כסף בישיבה. המבנה לא מתוחזק, ומתקנים רק את מה שחייבים באמת. הארוחות בקושי מספקות, הישיבה בחובות, הרב ומשפחתו במשבר כלכלי כבד. חייו הפרטיים הוקרבו למען הישיבה ו"הבנים".

הבחורים מבקשים להחזיר את האהבה שקיבלו, ומתחננים - הגיע הזמן להחזיר את הרב לישיבה!

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כאן אתה נכנס לתמונה.

80 בחורים לומדים בישיבת אורחות דוד. 80 תלמידים שמצאו ברב בן דוד מורה דרך ומדריך לחיים.

כיום הישיבה אינה מתפקדת כראוי כיוון שהרב לא נמצא. אם רק יוחזרו החובות, אם רק יהיה ביטחון כלכלי מינימלי -  יוכל הרב בן דוד לחזור לישיבה ולדאוג לתלמידים.

כעת אנחנו זקוקים לך.

תרום עכשיו>>

נדרשת התגייסות של כולנו כדי לשלם את חובותיה של הישיבה ולאפשר לראש הישיבה לחזור לתלמידים ולהשקיע בהם, כפי שהוא עשה כל חייו.

בזכות תורמים נדיבי לב, למשך שעות אחדות בלבד, כל תרומה תוכפל. כל שקל שלך = 2 וההשפעה שלך כפולה!

בבקשה, תרמו לטובת הישיבה, לטובת הבחורים, לטובת הרב בן דוד המסור.

תרום עכשיו>>