אאא

כארבעה חודשים נמשכים הניסיונות לצרף את סיעת ש"ס לקואליציה של עינת קליש רותם בחיפה. אלא שלאחר פגישה שנערכה בסוף השבוע בין הצדדים, מבהירים בש"ס כי בלי המועצה הדתית הם לא יהיו חלק מהקואליציה.

בסוף השבוע נערכה פגישה בין הגאון רבי שי פרי, בכיר רבני ש"ס בעיר, לנחשון צוק, מספר 2 של עינת קליש רותם. במהלך הפגישה ניסה צוק לגשש ולהביא לצירופה של ש"ס לקואליציה. אך בש"ס הבהירו כי לא ייכנסו לקואליציה ללא תיק המועצה הדתית, זאת למרות שקיבלה מנדט אחד בבחירות

יצוין, כי המועצה הדתית הובטחה בהסכם הקואליציוני ל'דגל התורה' בראשות סגן ראש העיר מיכי אלפר שמתקשה לוותר על התפקיד.

בשיחה עם 'כיכר השבת' מבהיר יו"ר ש"ס בחיפה אורי אוזן כי: "הנהגת התנועה עומדת על כך שללא מתן מועצה הדתית לא תהיה כניסה לקואליציה". לדברי אוזן: "מן הראוי היה ש'דגל' תתכופף מעט ביחס למה שקיבלה מראש העיר ותוותר על המועצה דתית אבל כל זה אינו עניין של ש"ס".

עוד הוסיף אוזן: "אם העניין חשוב לראש העיר שניכנס, היא תצטרך למצוא את הפתרון מול דגל התורה. אנחנו לא ניתן שימחקו אותנו בעיר אנחנו מרימים את הראש ועומדים על דרישותינו למען כלל הציבור והקהילות".

על המגעים עם ראש העיר אמר אוזן: "הדגשנו שהציבור החרדי בעיר אינו מסתכם בנציגי דגל התורה ורבניה. יש לנו רבנים ומנהיגי עדה מכובדים שסוחפים אחריהם ציבור רב מאד של אלפים שנשענים על הפעילות שלנו והוכחנו את עצמנו", סיכם אוזן.