אאא

בטהראן הודפים היום (רביעי) את הטענות כי הם פרצו למכשירו הסלולארי של הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ המתמודד בראשות רשימת כחול לבן.

"המשטר הציוני של ישראל והפקידים האמריקאים מנסים להטיל לחץ על איראן על ידי העלאת טענות כאלה מתוך עוינות ומטרה לקדם את האיראנופוביה", אמר דובר משרד החוץ בטהראן, בהרם קאסמי.

הדובר האיראני הוסיף כי "בנוסף להפצת שקרים, הם מנסים לייחס בחוסר מקצועיות כל תקרית בעולם לאיראן תוך ניצול כליים פרסומיים".

מדובר בהתייחסות איראנית ראשונה לסערה במערכת הפוליטית בישראל לאחר הדיווח בחדשות 12 כי בשב"כ הזהירו את בני גנץ כי האיראנים פרצו למכשירו האישי, וכל המידע שהיה ברשותו, נמצא ברשותם. על פי גורם ביטחוני, לא היה מידע רגיש על המכשיר, רק פרטים אישיים מביכים.

האם איראן האזינה גם לשרה ויאיר נתניהו?

נתניהו ניצל את ההזדמנות כדי ללעוג ליריבו הפוליטי ואמר השבוע בכנס בחירות: "אם גנץ לא הצליח לשמור על הטלפון שלו, איך הוא ישמור על המדינה שלנו?".

בראיון תקשורתי אתמול התייחס גנץ לנושא ואמר כי "עניין הטלפון הזה הוא באמת עניין משני למה שאנחנו מדברים, לא נמצא שם חומר ביטחוני. אני לא נתון להשפעה כתוצאה ממה שיש בתוך החומר הזה. אין שם שום דבר שמפריע לתפקוד שלי כאיש ציבורי ואת ענייניי הפרטיים אני אנהל בנפרד. אני יושב חצי שנה אחרי שהשב"כ מספר לי שהייתה איזושהי בעיה ואני מטפל בה. מישהו הולך וחושף מידע שהמקור שלו, אני אומר לך, הוא מקור שצריך לשים לב אליו. לא עוסקים בו".

לדבריו, "השימוש בכלים האלה לצרכים פוליטיים הוא שימוש שיכול להביא אותנו לתהומות נשייה שאנחנו לא רוצים להימצא שם. עם הדברים שלי אני יודע להסתדר. יש לי משפחה נהדרת, יש לי ילדים נהדרים. אישתי תומכת בי מפה ועד להודעה חדשה. אם אנשים מחפשים שאני אפרוש, הם התבלבלו. אני מתכוון לשרת את מדינת ישראל. שום "באמפ" לא יעשה לי את הסיפור הזה".

"אני חושב שצריך לעשות חקירה לכל הפרשה הזאת. הלוואי וזה יתברר כשימוש פוליטי בלבד ולא שימוש פוליטי בזדון, ני מעדיף לא להיכנס לתוך הסיפור הזה. היה פרסום שהייתה תקיפה איראנית. זה פורסם. אני לא רוצה ללכת למקומות נמוכים".