אאא

ועדת הבחירות המרכזית בשיתוף משרד התחבורה החליטו כי שירותי הנסיעה בתחבורה הציבורית הבינעירונית כולל קווי רכבת ישראל ביום הבחירות יהיו פתוחים לכלל הציבור הרחב חינם, החל מהשעה 20:00 ביום שלפני יום הבחירות, ועד לתום פעילות התחבורה הציבורית ביום הבחירות.

הנוסע באוטובוס של התחבורה הציבורית הבינעירונית יעלה לאוטובוס באופן חופשי ללא צורך בכרטיס. הנוסע ברכבת, יקבל כרטיס נסיעה בחינם בקופות השירות בתחנות הרכבת.

יצוין כי על פי החוק ולצורך מימוש זכות הבחירה, זכאים להסעה הממומנת על ידי אוצר המדינה בעלי זכות בחירה אשר נמצאים או יימצאו ביום הבחירות בישוב המרוחק מתחום השיפוט של הישוב שבו נמצאת הקלפי, שבה הם רשומים.

עד לבחירות אלו, המעוניינים במימון הנסיעה ביום הבחירות נדרשו להגיע מבעוד מועד לאחד מסניפי הדואר, להצהיר (בצירוף הצגת תעודת זהות) כי ביום הבחירות ישהו באיזור המרוחק 20 ק"מ מתחום השיפוט שבו נמצאת הקלפי שבה הם רשומים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לפונה היה מונפק שובר נסיעה מנקודת מוצא בה יימצא ביום הבחירות אל העיר בה מצויה הקלפי בה הוא רשום. על מנת למנוע את הסרבול במצב הקיים, ולהקל על בעלי זכות הבחירה להגיע לקלפי בה הם מצביעים, הוחלט בשיתוף עם משרד התחבורה, כי התחבורה הציבורית הבינעירונית כולל קווי רכבת ישראל, יהיו פתוחים, לכלל הציבור חינם.

עלות ההסעה חינם ביום הבחירות לועדת הבחירות המרכזית היא 3 מיליון ש"ח, וועדת הבחירות תישא בכל העלויות של היסעי הבוחרים ביום הבחירות.

מנכ"לית וועדת הבחירות המרכזית, עו"ד אורלי עדס, מצפה, כי היוזמה שנקטה הועדה להקל על אזרחי ישראל להגיע לקלפי בנוחות ובבטיחות תעודד ותסייע גם לאלה אשר יהיו מרוחקים בשל עיסוקם ביום הבחירות מהקלפי בה הם רשומים, לממש את זכותם וחובתם להצביע בבחירות לכנסת ה-21.