אאא

הבחירות הקרובות עומדות בסימן שאלה גדול באשר להצבעה החרדית למפלגות החרדיות. זאת, בעקבות חרדים רבים המתעתדים להצביע למפלגת הליכוד.

ממידע שהגיע לידי 'כיכר השבת' עולה כי כחלק מההתקרבות לחרדים, במפלגת הליכוד בחנו אפשרות לערוך כנס גדול באולמי תמיר בירושלים.

אולמי תמיר מזוהים אך ורק עם אירועים חרדים. אירוע שכזה, היה עלול לגרור אליו רבים מבני המגזר החרדי, ואף כאלו המצביעים למפלגות החרדיות.

 כתבת המגזין "חרדים מנתניהו" מתוך 'ישי ורבינא בכיכר'. צילום: חיים גולדברג עריכה: אריאל ליבא

התאריך שהוצע לקיום האירוע, הוא יום ראשון 07/04 - יומיים לפני הבחירות ביום שלישי. ההצעה לערוך את האירוע באולמי תמיר הגיע לאוזניהם של הח"כים החרדים מ'דגל התורה' וללשכתו של ח"כ אורי מקלב שהביע מורת רוח ודאגה רבה ופעל לסנדל את האירוע.

בכירים חרדים בליכוד מאשרים בשיחה עם 'כיכר השבת' כי נעשה ניסיון לסגור את אולמי תמיר, אך לדבריהם, לא מדובר בקריצה למגזר החרדי. "חיפשנו אולם זול בירושלים", אמרו הבכירים.

הם הוסיפו, כי מדובר בכינוס למאיישי הקלפיות מאזור ירושלים, ולא למצביעי המפלגות החרדיות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בסופו של דבר, האירוע המדובר לא יתקיים באולמי תמיר, אך ייתכן כי הוא לא בוטל סופית ועדיין יתקיים במיקום אחר.

מאז ומתמיד, מוקדי הכוח בעולם החרדי היו נתונים בלעדית בידי גדולי התורה ומעולם לא חרגו אל 'העולם החיצון'. אך נראה, כי בשנים האחרונות, מוקדי הכוח המסורתיים בחברה החרדית הולכים ומאבדים מעצמתם - לטובת המערכת הפוליטית החילונית בישראל.

בשנים האחרונות, תופעת החרדים בליכוד חדרה ללב הממסד החרדי, וחרדים רבים מעדיפים את ההצבעה לליכוד על פני המפלגות החרדיות.

מספר החרדים שאינם מצביעים למפלגות החרדיות גדל עם השנים, וכיום עומד שיעורם על כמעט 20% מכלל המצביעים החרדים.