אאא

הזמר והיוצר אריאל זילבר בראיון לרגל צאת הסינגל קליפ החדש שלו "הגאולה". זילבר שהפך בשנים האחרונות לחסיד חב"ד נלהב סיפר על כתיבת השיר שנכתב על פי אותיות הא' ב' במבנה "תשרק". "התחלתי את השיר בת', והחלטתי אם כבר בואו נמשיך עד א'".

זילבר מתייחס האלבום האחרון שעשיתי היה הומאז' למלחין שמואל צ'יזיק שנפטר לפני שנים ואיתו עבדתי מזמן. זה היה רק יציאה 

המוזיקה אותו המוזיקה, אני בא מהרוקנרול אבל המילים והתוכן השתנה. זה לא דברי חולין. זה הרבה יותר קודש וקרבה למקורות

איך הקהל מקבל את השינוי במוזיקה? "רוב הקהל רוצה את הקודש ורוצה להתקרב. אפילו החילונים הכי גמורים. ובשבילם זה כמו אויר לנשימה. יש גם את הרוקנרול שלא עזבתי אותו ואת השירים הישנים שלי, לא אמרתי הכל זיפט, זה המשך הדרך ואנשים שמחים לשמוע אותי ולראות אותי".

זילבר מתייחס גם לביקורת שספג על השינוי בחייו, "אנשים אמרו שהשתגעתי. זה תגובה מותנית כמו של כלבי פבלוב, אנשים אומרים שמי שנעשה דתי וימני התחרפן, אבל מי שמכיר יודע שזה לא נכון".

 הסינגל קליפ החדש: "הגאולה"

הוא סיפר גם על היצירה שלא פוסקת למרות הגיל והוותק, "כל הזמן אני יוצר, גם בדרך לפה במונית. אני שר לעצמי ומשתמש בקולן כדי לדעת באיזה טון אני. רוב המנגינות הטובות באות לי בשבת ואז אני בצרות, אני לא יכול להקליט. אני רושם לעצמי את התווים בראש ולפעמים אני זוכר ולפעמים אני לא...", הוא אומר בחיוך.

זילבר מספר על החיים לאחר החזרה בתשובה ומצהיר: "החיים יותר פשוטים, יש זמן מוגדר לכל דבר. בבוקר יש לי סדר יום של תפילה לימודים וזמן מוגדר לעשות מוזיקה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'מוזיקה' ותישארו מעודכנים

הוא מתייחס באופן כללי לשינוי הדרסטי שעבר ואומר, "חזרתי בתשובה בגיל מאוחר, לפני שחזרתי בתשובה לא היה לי מושג למה אני מופיע. לא הבנתי מה הסיפור הזה. היה לי לא נעים כשאני בא להופעה ואנשים מוחאים לי כפיים. אז מה אם אני מנגן בפסנתר, גם בבית אני עושה אותו הדבר, זה לא ביג דיל. כשפרצתי בשנות ה-70 עם רוצי שמוליק לא הצלחתי להבין את זה. לא היו לי כלים לקבל את האור הזה. הייתי בא להופעה ואומר היום אין לי חשק להופיע תחזירו להם את הכסף. זה הרגיעש לי זיוף".

"היום, אני יותר מבין מזה להופיע להביא שמחה ולהביא להתרוממות הנפש. אני מרגיש את זה כשליחות להביא שמחה לאנשים. להעלות גם את הנשמה שלי. גם אני מתעלה מהנגינה והשירה. אני לא אומר איזה גאון אני אלא מרגיש את עצמי גם עולה למעלה. הכל נהיה לי יותר ברור מאז שחזרתי בתשובה", הוא מוסיף.

האזינו לראיון המלא.

לשירים המלאים בפינת המסננת:

עקיבא - אל תעזבי ידיים

מוטי וייס - הצדיק שבך

אבי דלבנטי וניסים בלאק - השלום שבך

עדי גביסון - כולם רוצים

אהרן סיטבון ושניאור אלבז - מודה אני לך