אאא

שוב הקלטות: יו"ר כחול לבן שוב מסתבך עם ההקלטות בחדרים סגורים. בהקלטה שפורסמה הערב (ראשון), הוא נשמע אומר כי הוא לא פסול ישיבה בתפקיד שר בממשלת נתניהו. ובנוסף, מספר כמה הוא "סומך" על שלישיית ההנהגה האחרים במפלגתו.

הערב (ראשון), פורסם ב'חדשות 13' הקלטות נוספות של גנץ בהם הוא יוצא חצץ כנגד הבכירים במפלגה שלו, ובעיקר על גבי אשכנזי, בנוסף הוא מסביר למה אין לו בעיה לשבת בשולחן הממשלה של בנימין נתניהו.

גנץ נשמע בהקלטות אומר: "נתניהו מכר את המדינה לבן דוד שלו, בגלל שהבן דוד מוכר פלדה והוא מקבל עמלות על המכירה, אז הוא העלה את המחיר לצוללות שאף אחד לא צריך, נתניהו גם ימכור את הביטחון שלנו".

על היועמ"ש מנדלביט הוא אמר: "כי הוא חשוב שהוא פחד לחקור את סיפור הצוללות, במידה והוא כן היה חוקר היה לו חשש שמדינת ישראל לא תקבל את הצוללות, ואז יאשימו אותו שהוא פגע בביטחון המדינה".

לגבי ישיבה בממשלת נתניהו אומר גנץ: "במידה וביבי ינצח בבחירות, וטראמפ יניח על השולחן תוכנית מדינית, אני לא יהיה מוכן לפספס את ההזדמנות, ואני אבקש מנתניהו להקים קואליציה של הליכוד יחד עם כחול לבן".

"אני לא יסכים שאחד כמו סמוטריץ' יהרוג לנו את האופציה לעשות משהו בנוגע לשלום, ובמידה ויוגש נגד נתניהו כתב אישום נבקש ממנו לצאת לנבצרות, או שנמצא איזה סידור אחר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בהקלטה נוספת שפורסמה ב'חדשות 13', עבר יו"ר כחול לבן לדבר על שותפו למפלגה גבי אשכנזי: "אני ראיתי את הכתבה בטלויזיה ששודרה על אשכנזי יחד איתו - אצלו בבית יחד עם כל הרביעיה (גנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי), הוא היה לחוץ, והוא הזיע, ממש הזיע. אחר כך הוא נרגע כי נתנו לו פרגונים על הכתבה".

"אני לא חושב שהוא היה בסדר בראיון הזה, ומה שיש לי להגיד לו אני יאמר לו ב-4 עיניים, מכיוון שהוא היה צריך לומר בראיון ש'בני יהיה ראש ממשלה מעולה', אבל הוא לא אמר את זה".

לסיום קינח גנץ בביקורת חריפה כנגד הבכירים של המפלגה שלו ואמר: "באף אחד מהם אני לא בטוח, באף אחד מהשלושה האחרים, אני לא בטוח באף אחד".

גנץ נתן התייחסות הערב לעניין ההדלפות ואמר כי: "אני מכיר את הסוגיה עם ההקלטות, אנחנו לא דיקטטורה, ולצערי חלקן יוצאות החוצה אמנם אני לא מאושר מזה אך גם לא נבהל מזה. אני לא נרגש מההדלפות - זה לא נעים וזה לא עושה טוב בגב אבל אנחנו נתקדם".