אאא

לפני זמן קצר סוכל נסיון פיגוע דקירה בצומת הביתות שבמרחב החטיבה המרחבית "שומרון". המחבל נורה על ידי אזרח ונוטרל לאחר שניסה לבצע פיגוע דקירה במרחב. אין נפגעים. המחבל מת מאוחר יותר מפצעיו.

מעדות של אנשים במקום המחבל ניסה לקפוץ על רכב ישראלי וניסה לפתוח אותו ולדקור את בתו שהייתה בדרכה לאולפנה וישבה ברכב. האזרח, יצא מהרכב וניטרל את המחבל.

עדות אחרת, סיפרה כי המחבל עם סכין שלופה חסם את הרכב. הנהג יצא והמחבל הקיף את הרכב במטרה לרצוח את הנהג ששלף אקדח ויחד עם נהג משאית ירו במחבל ופצעו אותו קשה.

יהושע שרמן, מנהל מערך השטח של איחוד מפלגות הימין היה ברכב שעליו קפץ המחבל. ״יצאתי לעבודה במטה ונסעתי מאלון מורה לכיוון תפוח. בצומת הבייתות קפץ על הרכב מחבל עם סכין ניסה לפתוח את הדלת. יצאתי החוצה ותוך כדי שהמחבל ניסה לעקוף את הרכב לכיווני ניטרלתי אותו בירי תוך כדי סיוע של תושב נוסף מיישוב סמוך שנסע מאחוריי", סיפר.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון מגבה את האב שניטרל את המחבל והציל את בתו ואמר: "כך צריך לפעול, בנחישות אל מול מבקשי נפשנו ורעתנו ללא חשש".

דגן הוסיף: "האירוע הזה ממחיש את חשיבות סיום בניית עוקף חווארה כפי שסוכם עם ראש הממשלה. אין סיבה שתושבים ישראלים יצטרכו לעבור בוקר בוקר דרך אוכלוסיה  ערבית עויינת ולסכן את חייהם ואת חיי ילדיהם, בעיקר כאשר ההחלטה  על הבניה כבר התקבלה, יש לזרז את סיום בניית העוקף לאלתר".