אאא

כן, אני מצביע ש"ס. זה הבית שהקים מרן פוסק הדור רבינו הגדול הרב עובדיה יוסף זצוק"ל. לפני היותי עיתונאי, אני חרדי, ספרדי.

יש רגעים בהם צריכים להשאיר הכל בצד. הכעס, הביקורת, הציפיות. לחשוב על העתיד. העתיד שלנו, של ילדינו וכמובן המפעל הגדול שהקים מרן זצ"ל.

לאחרונה אני שומע, שוב ושוב, חברים ספרדים ששוקלים להצביע ל'יהדות התורה'. לגיטימי, בטח שמדובר במפלגה חרדית. אבל, וה'אבל' הוא גדול. האם אנחנו באמת חושבים שמי שידאג לבנות הספרדיות להתקבל למוסדות החינוך - יהיו חברי הכנסת של 'יהדות התורה? שהם יעדיפו את הבנות הספרדיות על פני מנהלי הסמינרים?

במהלך שנות עבודתי בתקשורת, כאן ב'כיכר השבת', סיקרתי מידי שנה את אפליית הבנות הספרדיות. בנות - שבדרך כלל -  כל חטאן הוא שנולדו להורים 'שחורים'. צריך לומר ביושר, מי שדאג לן ומיגר את תופעת האפליה הייתה ש"ס, שלשם כך הוקמה, וכעת הבית בסכנה. נכון, יש גם אשכנזים שדואגים לקבלת תלמידות למוסדות, אך גם זה בדחיפת ש"ס, כולנו רוצים שהמילה 'מכסה' לא תוזכר עוד על בנות עדות המזרח. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא ביום שישי ל'משתה המנדטים'. משתה שיכול להחליש את כוחן של המפלגות החרדיות בכלל ושל ש"ס בפרט. בטח כשיש לא מעט חרדים שמדברים על האפשרות שיצביעו ל'לכוד'. ואלו הרגעים שצריכים להותיר הכל בצד ולחשוב על העתיד שלנו.