אאא

יו"ר יהדות התורה וסגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן חשוד כי קיבל שוחד בפרשת חוות הדעת הפסיכיאטרית למורה החרדית מלכה לייפר - כך לפי דיווח של 'החדשות 13' הערב (חמישי).

הכתב המשפטי ברוך קרא פרסם, כי הפרשה בה נחקר הפוליטיקאי הבכיר מקבלת גוון חמור יותר, בשל עבירת השוחד הנבדקת כעת בידי המשטרה.

כזכור, ליצמן חשוד כי פעל להשיג חוות דעת שקריות במטרה למנוע את הסגרתה לאוסטרליה של מלכה לייפר, אישה חרדית שניהלה בית ספר באוסטרליה וחשודה בפלילים.

אשת החינוך, בשנות ה-50 לחייה, נמלטה ממדינתה לישראל, ומתגוררת כיום באחד מיישובי השומרון. בשנים האחרונות היא מבוקשת באוסטרליה בחשד לביצוע כמה וכמה עבירות חמורות בעת ששימשה בתפקידה החינוכי.

לפני כשנה היא נעצרה על ידי משטרת ישראל, בתום חקירה סמויה שנפתחה בעקבות פניה של 'האינטרפול' (המשטרה הבינלאומית) ומאז מתנהל נגדה ניסיון להליך הסגרה לאוסטרליה, ממנו היא מצליחה לחמוק שוב ושוב בטיעון כי מצבה הנפשי אינו כשיר.

באמצע חודש ינואר האחרון הודיעה המשטרה, כי ניהלה במשך מספר חודשים חקירה סמויה נגד ליצמן, בחשד כי בתוקף תפקידו כסגן שר הבריאות הוא ניסה בדרכים לא כשרות למנוע את הסגרתה של לייפר לאוסטרליה, באמצעות השגת חוות דעת שקריות.

מלשכתו של סגן שר הבריאות נמסר אז, כי הוא "סמוך ובטוח בניקיון כפיו, וימשיך לסייע לכל פנייה שמגיע ללשכתו, בכפוף לחוק ולנוהל הקיים. בעקבות פניות שקיבל, הוא ערך דיון במשרד הבריאות, ובסיומו, לאחר שהבין את הפרטים הנחה את גורמי המקצוע לפעול על פי חוק והודיע כי אינו מתערב במקרה".

יצוין, כי ליצמן כבר נחקר פעמיים במשטרה, אך אחת החקירות ככל הנראה לא היתה קשורה ל'פרשת לייפר'.