אאא

בסביבת יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, פתחו במגעים מול יהדות התורה, סביב המשבר בנוגע לחוק הגיוס, כאשר במפלגות אלו מצהירים כי אם לא יקבלו את דרישותיהם, הם אינם חוששים מבחירות חוזרות.

"אם לא תחרדו אותנו, לא נחלן אתכם", אמרו מסביבת ליברמן לאנשי יהדות התורה - כך מדווח הערב (שלישי) עקיבא וייס בחדשות כאן.

לפי הדיווח, מקורביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקשו היום מאביגדור ליברמן, שנפגש היום עם ביבי, שלא להחריף את המתקפה נגד החרדים. ליברמן נענה לבקשה.

לפי דוברות מפלגת ישראל ביתנו, בפגישה היום בין איווט לביבי, שוחחו השניים באווירה נינוחה ונגעה בנושאי ביטחון, דת ומדינה ועלייה וקליטה. 

סיעת יהדות התורה שהתכנסה היום קיבלה החלטה בנוגע לחוק הגיוס, ולפיה, "אנחנו נעמוד על כך שכל מי שלומד תורה ותורתו אומנותו יוכל להמשיך ללמוד באין מפריע ונעמוד על כך בתוקף".

על מנת להבהיר את רצינות הנושא, הודיעו לראשי המטות בכל הארץ "להישאר בכוננות מלאה, במידה וחס וחלילה הנושא הזה לא ייפתר. הוכחנו זאת ואין לנו שום בעיה להתמודד בבחירות חוזרות".

אתמול, בכינוס מפלגת ישראל ביתנו, הציג ליברמן שוב את דרישתו להעביר בקריאה שנייה ושלישית את חוק הגיוס, תוך שהוא מזכיר כי החרדים לא פרשו מהקואליציה היוצאת בעת שהעבירו את החוק בקריאה ראשונה.

לדבריו, "לכן כל הדרישות שלהם כרגע לרוקן את החוק מתוכן - לא נסכים לזה. לא נוותר לא על פסיק ולא על נקודה. נדרוש להעבירו בקריאה שנייה ושלישית בדיוק באותו הנוסח. זה לא נגד הלכה ונגד החרדים, זה בעד צה"ל".

אחרי שהציג את דרישתו לקבלת תיקי הביטחון והקליטה, בהם החזיק לפני שפרש מהקואליציה במהלך כהונת הממשלה האחרונה, הבהיר כי אם בתמורה יידרשו לוותר על חוק הגיוס - הם מוכנים ללכת שוב לבחירות.