אאא

שוטרי אגף התנועה הצליחו היום (שלישי) לשים את ידם על נהג חדש תושב טירה כבן 20, כאשר הוא נוהג על מהירות מופרזת של 237 קמ"ש בכביש 6 סמוך למחלף קסם, כאשר המהירות המותרת בקטע כביש זה היא 90 קמ"ש.

שוטרי אגף התנועה החליטו לצאת באכיפה אפקטיבית באמצעות מכשיר למדידת מהירות (ממל"ז), במטרה לאתר פורעי חוק המסכנים את משתמשי הדרך.

בעת הפעילות נקלט רכב פרטי הנע במהירות חריגה של 237 קמ"ש בסמוך למחלף קסם שם מהירות הנסיעה היא 90 קמ"ש. למרות המהירות הגבוהה, הצליחו שוטרי אגף התנועה לעצור את הרכב לאחר כמה מאות מטרים.

הבדיקה העלתה כי הנהג בן 20 הוא נהג חדש תושב טירה, ולטענתו הוא בדרך ללימודיו באוניברסיטת באריאל.

הנהג עוכב לחקירה, לאחר שקצין משטרה פסל את רישיון הנהיגה שלו ל-30 ימים. בסיום, בתהליך מהיר ומרתיע הוגש  כתב אישום באמצעות מחלקת התעבורה, ובהחלטת השופט הנהג נשאר במעצר עד מחר לדיון נוסף בענינו.

הרכב (צילום: דוברות המשטרה)
הרכב (צילום: דוברות המשטרה)
הגדלה

ממשטרת ישראל נמסר: כי "נהיגה במהירות חריגה הינה אחד הגורמים המשפיעים על חומרת הפגיעה חלילה בזמן תאונת דרכים. ידוע כי יש קשר ישיר בין תאונות דרכים קטלניות לבין מהירות הנסיעה בה היו מעורבים כלי הרכב. משטרת ישראל המבצעת אכיפה ממוקדת נגד נהגים, המרשים לעצמם לנהוג במהירות מופרזת ולסכן את משתמשי הדרך, פועלת מתוך מטרה, ליצור הרתעה ולהגביר את הביטחון בכבישים".