אאא

עם ישראל עסק בסוף השבוע בדבר אחד. לא 71 שנות המדינה עניינו אותו ולא זוכי פרס ישראל, לא הסבתא מהמשואה ולא נאומו הבלתי שגרתי של המיליארדר מ'בראשית', עם ישראל עסק בשביס שעטתה לראשה מנחת טקס הדלקת המשואות.

שופט לשעבר, מלא יגון ואנחה התלונן על המראה הבלתי שגרתי של לינור אברג'יל שהנחתה את טקס הדלקת המשואות, ועורר סערה. לא סגנונו המביש ועיסוקו האווילי במראה של אישה הסעיר את הרוחות כי אם ובעיקר דבריו על השביס שעטתה לראשה, כי על השביס, כולם יכולים לדבר...

אברג'יל, דוגמנית חילונית שחזרה בתשובה וכיום שומרת מצוות, נוהגת שלא ללכת בגילוי ראש כי אם בשביס המעטר את ראשה. בציבור בעלי התשובה, לבוש זה הוא חלק בלתי נפרד מהלוק.

אך מה לעשות, אותו שופט חילוני, שבעבר כינה את החרדים כינים, לא מסוגל, כנראה, לראות חזרה בתשובה על המסך, ופער את פיו נגד התופעה. "תרבוש רב קומות", כתב על השביס.

כמובן, שחיש מהר התגייסו כולם להתייצב לימינה ולשמאלה של אברג'יל, במחאה נגד דבריו וביוזמה ללבישת שביס - מי לתמונה באינסטוש ומי לשבוע מחאה. מח"כיות ועד שדרניות, מרבניות ועד דוגמניות. כולם היו שם.

כולן, בעיקר, דיברו על זכותה של אישה להתלבש כרצונה, אחרות החמיאו לאברג'יל כי "למרות" השביס הצליחה להנחות את הטקס בכישרון, וכן הלאה והלאה, איש איש וסגנונו.

אפילו מערכת המשפט, הצטרפה לטרנד ומיהרה להתנער מדבריו של השופט לשעבר, שפיאר, אוי לבושה, את כס השיפוט של המערכת.

אנו, כיהודים חרדים, כמובן שמחים על כך שבגלל מחאה כזו או אחרת, טרנד הצניעות תופס תאוצה, שישנם קולות רבים בעד השביס ולא נגדו, שאמירה אומללה של שופט גרמה דווקא ההיפך והביאה להתייצבות, מקיר לקיר, לצדה של שומרת המצוותת

אבל אני, אני רק שאלה - אם במקום לינור אברג'יל היה שם גבר, חוזר בתשובה, עטור זקן וחבוש כיפה, ומולו שופט שפוער את פיו על הכיפה שלראש המנחה, האם גם אז היו כולם מזדעקים למחאה או שמא הדבר נוח רק במקרה של לינור אברג'ל והשביס?