אאא

לפני שבוע, עיכבו בנתב"ג את דוד קרויס, בנו של קמב"ץ העדה החרדית יואלי'ש קרויס, בחשד כי הוא משתמש בדרכון מזויף. 'כיכר השבת' חשף לפני כחודש כי המשטרה בודקת האם קיים מערך זיוף דרכונים המסייע לעריקים מצה"ל לטוס לחו"ל.

קרויס הצעיר, שתכנן לנסוע להשתטח על קברי צדיקים, נאלץ לשוב לבית הוריו בשכונת מאה שערים הירושלמית, כאשר ברשותו הזמנה לחקירה משטרתית.

היום (רביעי), הגיע קרויס לחקירה, במהלכה הובהר לו על ידי חוקרי מפלג ההונאה במשטרה כי הוסר החשש לזיוף דרכונו, והוא הושב לרשותו.

ל'כיכר השבת' נודע כי החשד לזיוף הדרכון נבע מהעובדה שקרויס הבן הוציא לאחרונה אזרחות זרה, והוא רשום בו בשם אחר מזה המוכר לשלטונות הישראלים. יצוין כי לקרויס אין תעודת זהות ישראלית.

אך מיד לאחר ששוחרר, נלקח קרויס לחקירה אחרת במגרש הרוסים בירושלים. במשטרה מציינים כי תקיפת הכבאית בשכונת מאה שערים התרחשה שעה קלה לאחר שנאלץ דוד קרויס לשוב למאה שערים, וכעת חושדים בו בביצוע המעשה.

עו''ד גדליהו המייצג את קרויס
עו"ד גדליהו המייצג את קרויס
הגדלה

עורך הדין נדב גדליהו המייצג את קרויס מסר בתגובה ל'כיכר השבת' כי חקירת זיוף הדרכון הסתיימה "בלא שנמצאה בדל ראיה", ובהתייחס לחקירה הנוספת אמר: "אנו בטוחים שגם חקירה זו תסתיים בלא כלום".

בהכנת הידיעה השתתף חיים גולדברג