אאא

שליחו המיוחד של נשיא ארה"ב דולנד טראמפ לענייני מו"מ בינלאומי, ג'ייסון גרינבלט, תקף בסוף השבוע את הרשות הפלשתינית והגדיר אותה כ"צבועה", זאת על רקע העובדה שהיא מעדיפה לשלם כסף למחבלים, מאשר להסדיר את מצבה הפיננסי של מערכת הבריאות הפלסטינית במזרח ירושלים, כך מפרסם הבוקר (ראשון), כתב 'ישראל היום'-ארז לין.

גרינבלט, ששוקד בימים אלה על הצגת תוכנית השלום של הנשיא טראמפ, שתיחשף אחרי חג השבועות, הגיב לטענות של גורמים בתקשורת הישראלית שמחו על כך שארה"ב פגעה במימון מערך בתי החולים והמרפאות במזרח ירושלים.

בשיחה בלעדית ל"ישראל היום" אמר כי "התקציב שהרשות הפלשתינית מקצה על מנת ליישם את מדיניות 'הרצח תמורת תשלום' שלה גדול בהרבה מה-8 מיליון דולר בחודש שהיא חייבת לבית החולים במזרח ירושלים. אם הרשות הפלשתינית היתה חדלה ממתן העדיפות למחבלים ולמשפחותיהם, היא היתה יכולה לכסות ללא כל קושי את העלויות של מערכת הבריאות".

עוד אמר גרינבלט כי "על כל הפלשתינים לדעת שהם אינם מקבלים גישה למערכת בריאות איכותית בגלל שהרשות הפלשתינית החליטה שיותר חשוב לתמוך במחבלים. המצוקה התקציבית של בתי החולים איננה בגלל ארה"ב. מיש גרם לה היא הרשות הפלשתינית, שבמשך שנים מעבירה את הכספים של לתוכנית המבחילה 'רצח תמורת תשלום' ועושה שימוש לקוי בכספי הרשות בתחומים נוספים. אנחנו לא מתכוונים לקחת חלק במימון מערכת כזאת".