אאא

יו"ר 'יש עתיד' וחבר הנהגת 'כחול לבן', ח"כ יאיר לפיד, נאם הבוקר (רביעי) בפתח ישיבת הסיעה ותקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו תוך שהוא מאשים אותו כי יש לו כסף בלי הגבלה.

לדבריו: "לנתניהו יש שני עיתונים שעובדים אצלו. תחנת טלוויזיה משלו. שדרני רדיו שמקבלים דף מסרים ישר מנתן אשל. יש לו כסף בלי הגבלה. אף אחד לא יודע מאיפה. שופך מאות מיליונים על הרשתות החברתיות. יש לו שרי ממשלה שזוחלים סביבו על הגחון. נטולי דיעה משלהם".

"הוא לא נואם, הוא לא מתראיין. הוא בבונקר", הוסיף לפיד, "אבל הוא בנה מגפון. עשרים שנה הוא בנה מערך מושחת, ענק, שעובד בשבילו. מכונה של שטיפת מוח. מפיץ רעל בכמויות אדירות. תואז הוא מתבכיין שהתקשורת שמאלנית. מחפש כל היום איזה גרבוז להיעלב ממנו. שהוא יוכל להגיד שרודפים אותו".

לפיד המשיך לתקוף והוסיף: "מי כבר נשאר לרדוף אותו? חצי מהתקשורת משותקת מרוב פחד והחצי השני עובד אצלו. הוא השתלט על המערכת ובסוף אומרים לנו "לא שומעים אתכם".

"יש לנו כוח", סיים לפיד, "הכוח אצלנו. זה העולם החדש. כל אזרח עם סמארטפון הוא תחנת שידור. כל מי שיש לו פייסבוק, יכול לשנות את המציאות. אם אתם מרגישים שלא שומעים אותנו, אתם יכולים לשנות את זה. אם נשנה את זה, ננצח".