אאא

יו"ר 'הימין החדש', נפתלי בנט, יוצא הבוקר (רביעי) במתקפה חריפה ביותר נגד מפלגתו הקודמת, 'הבית היהודי', אותה עזב לקראת הבחירות האחרונות בהן לא עבר את אחוז החסימה.

בנט, מצטט בפוסט שפרסם, דברים שאמר עליו ח"כ מוטי יוגב בראיון לשרון גל ברדיו 'גלי ישראל', לפיהם "לא ראוי שנקבל את בנט אלינו", "ככלב השב אל קיאו" ו"בנט בגד בנו".

בנט הגיב לדברים וכתב: "‫מוטי, אולי התבלבלת. אינני רוצה לחזור אליך, ואינני מתחרט על המהלך להקמת הימין החדש. ‬‫למעשה, איני רוצה ממך דבר.‬ ‫כל התבטאות שלך ושל אחרים ("בנט רפורמי", "בנט בגד") רק מזכירה לי מדוע יצאתי לדרכי. ‬‫לו הייתי רוצה לרוץ איתך הייתי פשוט נשאר בבית היהודי.‬ ‫הלוא נבחרתי ליו"ר הבית היהודי ברוב של למעלה מ80% מהחברים הנפלאים באמת והכי קל היה לי להישאר. ‬‫עשיתי את המעשה הקשה, הלא נוח.

"‫עשיתי זאת כי אתה ואחרים בסיעה ומחוצה לה חטפתם את מפלגת הבית היהודי לדרך שרחוקה מכל מה שאני ורבים אחרים - כולל מתוך המפלגה - מאמינים בו. ‬‫הפכת את הבית היהודי למקום שממש איננו מרגיש כמו בית, והוא רחוק מאד מערכי הציבור הציוני דתי, והציוני חילוני. ‬יצאנו לימין החדש כי אנו מאמינים ביהדות מקרבת ולא ביהדות מתנשאת, זועמת ומרחיקה".

בפוסט הארוך בנט מביע תמיכה בגיוס בנות דתיות לצה"ל בניגוד ל'בית היהוגי' שלדבריו מחרימים בנות שמשרתות בצה"ל.

"אנו מאמינים ברב ציוני ראשי לישראל (מוזר, הא? שיהיה רב ציוני במדינה הציונית??), ולצערי דווקא היו אלו מתוכנו שמנעו זאת בכל מאודם", כותב בנט ותוקף: "סילקתם מישיבת סיעה בבושת פנים רב נפלא מארגון צוהר, כאילו שהוא האויב של דורנו. זה היה מחזה מביש, ואני רק מתנצל בפני אותו הרב".

בנט מתייחס ליחסיו עם ראש הממשלה בנימיו נתניהו וכותב: "אני מאמין בשיפוט ענייני של נתניהו ולא בציות אוטומטי לנתניהו כשבטחון אזרחינו מופקר או כשהוא סוטה מן הדרך בה אנו מאמינים. אגב, אתה תלמד על בשרך שרק תפסיד מהתפיסה החלושה.

"לא אשכח כמה חוסר גיבוי קיבלתי מכם כאשר דרשתי את תיק המשפטים מנתניהו ב2015 עבור איילת שקד, 'אתה קורע את החבל!', 'ביבי בחיים לא ייתן לנו את המשפטים! אתה תמנע הקמת ממשלת ימין!' השגנו את זה למרות ההתנהלות הגמדית הזו שלכם. גישה חלושה זו איפשרה גם את הגירוש מגוש קטיף. כאשר לא סופרים אותך, לא סופרים אותך".

בט מוסיף וכותב כי "אני מאמין שעלינו לשאוף להשפעה על כלל תחומי המדינה: ביטחון, כלכלה, מדיניות לאומית, חברה וחינוך, ולא רק בעניינים המגזריים. 'הוא לא מציית לרבנים ולא אכפת לו מהמגזר', אתה תוקף ללא הרף. אתה ואחרים משום מה חרטתם על דגלכם לתקוף יומם ולילה כל מי ששונה מכם.

"ההלכה היא ההלכה ואינני מתיימר לגעת בה, אך ממתי, למען השם, זה הפך להיות ה-דגל המרכזי של הציונות הדתית? למה, מוטי, אתה הופך את זה לסמל של הבית היהודי? זה לב הזהות של הציונות הדתית? מתקפה אישית ומעליבה על מי ששונה? אני גדלתי בבני עקיבא שיצר גאווה בלב שלנו. 'כיפה סרוגה' או חצאית היה סמל להתנדבות, ליישוב ארץ ישראל, לתורה, לשירות קרבי בצה"ל, למסירות למאור-פנים. וזה כך גם היום בקרב רבבות הבנות והבנים שלנו ברחבי הארץ.

"אלא שהנציגים הפוליטיים הנוכחיים מקרינים תמונה הפוכה לחלוטין! יהירות, התנשאות, כעס, תחושת 'כל האמת בכיס שלנו'. זה לא הוגן כלפי הציבור הטוב הזה. איזה חילול השם! זה לא הבית היהודי שחלמתי עליו, ולכן ציבור ענק מתנתק ממך".

בנט ממשיך ותוקף את יוגב: "פעם אחר פעם, מוטי, בכל הזדמנות שיכולת, ארגנת מרידות והצקות. התגאית כל כך שהצלחת לארגן מספיק חברי מרכז כדי לבלום את כוונתי להוסיף עוד שיריון אחד בעשירייה (בנוסף לאחר שקיים), כדי לגוון במעט את הרשימה. אולי נכניס שומו שמיים אשה מסורתית? או מישהו שאינו גר ביישוב על טהרת הדתיים. אגב, תבדוק את צמרת רשימתך. לא תמצא אחד (!) שגר ביישוב עם חילוניים. 'ניצחנו את בנט!' צרחתם בשמחה. אכן, ניצחתם.

"פעם אחר פעם, אתה תקפת אותי שדרכי 'אינה דרך הציונות הדתית האמיתית', כאילו שיש לך מונופול על מהי הציונות הדתית האמיתית. מספר חודשים לפני הקדמת הבחירות, הגיעו אליי מספר רבנים מובילים מאד בציונות הדתית, ואמרו לי: 'אם אתה מתכוון להמשיך בדרכך זו, אנא צא ממפלגת הבית היהודי!'. אז יצאתי. ואחד הרבנים החל מסע צלב נגדי דקה אחרי: 'בוגד! איך נטשת אותנו! איזו צורה!'. הוא יודע על מה אני מדבר.

"דרכנו היא של דתיים וחילוניים טובים, שרוצים ביהדות ישראלית, בימין ברור ובאחדות. כמו בביתי הפרטי, שכל כך אוהבים לתקוף. אגב, מוטי, לא זכור לי שפעם אחת יצאת להגנתי כאשר נתניהו תקף את אשתי על 'חילוניותה' או את אבא שלי ז"ל. אבל כל אימת שעמדתי חזק מול נתניהו, תמיד היה מי שילחש לתקשורת: 'בנט סתם מחרחר ריב עם ביבי. המריבות הללו פוגעות בציונות הדתית'.

"מוטי, בדרך הזו, של הימין החדש, הצביעו 138,000 ישראלים. ועוד רבים התחרטו שלא הצביעו לה. הם האמינו לקריאות הגוועלד שלכם ושל נתניהו. יש לי תחושה שאנחנו מייצגים הרבה יותר טוב את הציונות הדתית מאשר אתה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אינני משתלח בך כפי שאתה עושה כלפיי כבר חצי שנה, ואיני מבקש ממך דבר. אתה ואחרים מטיחים עוד ועוד ביטויים מזעזעים (שריפת בית, רפורמי, בגידה, כלב ששב אל קיאו) ואני מעולם לא דיברתי בשפה זו כלפייך או כלפיי אף אחד.

"אז מוטי, אתה יכול לחדול מהעיסוק האם תואיל בטובך לקבל אותי אליך. אינני מעוניין בך. ישפוט הציבור בינינו. אני מאחל לך הצלחה".

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב לדברים ואמר כי "‏יש רגעים שצריך לעצור! חברים, המטרה של כולנו היא להקים ממשלת ימין. הדרך היחידה להגיע לשם היא שתהיה מפלגה ימנית אחת גדולה מימין לליכוד. יש ויהיו חילוקי דעות לגיטימיים בתוכנו וזה בסדר. זלזול, הכפשות ועלבונות לא יביאו אותנו לשום מקום.

"בואו נוריד אגו ונמצא את הדרך. אנחנו חייבים!".

יו"ר 'הבית היהודי' ו'איחוד מפלגות הימין', ח"כ הרב רפי פרץ אמר כי "אני קורא לכל השותפים הפוטנציאלים של מחנה הימין והציונות הדתית - מבית ומחוץ - תנמיכו את הלהבות. אנחנו לפני בחירות גורליות למדינת ישראל בכלל ולמחנה הימין בפרט לכן אחדות המחנה כרגע היא המשימה העליונה המוטלת על כולנו - זה מה שצריך להנחות אותנו בכל צעד".