אאא

מטוסי קרב וכלי טייס של חיל האוויר תקפו הלילה (שישי), מספר יעדי טרור של ארגון חמאס ברצועת עזה, בתגובה לירי הרקטה על שדרות אמש. בצה"ל הדגישו: "ארגון הטרור חמאס אחראי על כל הנעשה ברצועה".

בהודעת דובר צה"ל נמסר: "הלילה תקפו מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל מספר יעדי טרור בהם תשתיות טרור במתחמים צבאיים וכן מתחם צבאי של הכוח הימי של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטה ששוגרה מרצועת עזה מוקדם יותר הלילה".

דובר צה"ל הדגיש: "צה"ל ימשיך לפעול נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל ורואה בארגון הטרור חמאס אחראי על כל הנעשה ברצועת עזה וממנה".

כזכור, לראשונה מאז סבב הלחימה האחרון בין עזה לישראל, שוגרה אמש רקטה לעבר העיר שדרות. היא פגעה ישירות בישיבת 'לב לדעת', סמוך לבית חב"ד בעיר, אך בחסדי שמים לא היו נפגעים. תלמידי הישיבה הדתית-לאומית יצאו שעות ספורות לפני הירי לביתם, ל'שבת חופשית' - וכך ניצלו חייהם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הפגיעה הישירה, צילום: דוברות המשטרה
הפגיעה הישירה, צילום: דוברות המשטרה
הגדלה

יו"ר כחול לבן והרמטכ"ל במיל', בני גנץ, תקף את התנהלות ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "כשמתעסקים בדייגים והעברת פרוטקשן מקטאר לא פותרים את המשבר בעוטף עזה ואת התוצאה רואים בשטח.

"אז מה עושים אחרת? ראשית תוקפים בעוצמה רבה וחסרת תקדים. שמים את הכוונת על בכירי חמאס. אחר כך מנצלים את השקט ליוזמה מדינית עם מנופים כלכליים - פרויקטים של התפלת מים וחשמל ותעסוקה של אלפי פועלים ועובדי הייטק בישראל וברמאללה, שיהיו תלויים בשמירה על השקט.

"יוזמים הפסקת אש בתיווך בינלאומי ולא נותנים לחמאס להכתיב אותה. אנחנו מחויבים לעשות הכל כדי להחזיר את היוזמה לידינו ואת השקט ואורחות החיים לתושבי הנגב המערבי".