אאא

שעות לאחר הודעת איווט ליברמן שידחוף לממשלת אחדות ללא המפלגות החרדיות, בש"ס יוצאים למתקפה חריפה נגדו: "הוא יישאר מחוץ לממשלה הבאה, גמר עם הימין. כהרגלו, משקר".

בהודה שיצאה מלשכתו של יו"ר ש"ס השר אריה דרעי נאמר: "אביגדור ליברמן, לא רלבנטי יותר. הוא יישאר מחוץ לממשלה הבאה. גמר עם הימין, נעול בשמאל ולכן הוא לחוץ, היסטרי, מנסה לקושש קולות אבל הוא ייכשל כמו תמיד. ליברמן, שפעם אומר ככה ופעם אחרת, הוכיח שוב שהוא פולטיקאי ציני ולא אמין".

בש"ס התייחסו לעובדות: "ליברמן משקר כשהוא אומר שהחרדים דרשו הגדלת תקציבים לישיבות. שקר וכזב. המפלגות החרדיות כלל לא עסקו בתקציבים במו"מ הקואליציוני האחרון עם הליכוד. השיחות היו רק בעניני דת ומדינה.

"ליברמן לעומת זאת העלה דרישות כספיות מפליגות לעולים מחבר העמים. הוא דרש 400 מיליון שקלים לכל ח״כ בישראל ביתנו, שגרירים במקומות הזויים, הגדלת מצבת העובדים במשרד הקליטה והמון תקציבים לגופים סקטוריאליים לחלוטין של העולים מחבר העמים.

"כל הדרישות הכספיות שלו מתועדות. וכעת הוא מטיף בחוצפה על משבר כלכלי בגלל החרדים".

"ליברמן בצרות", תקפו בלשכת דרעי: "הוא התנתק לחלוטין מגוש הימין. קיבל גט כריתות לאחר שמנע הקמת ממשלת ימין. זאת כששיקר כהרגלו והבטיח להמליץ על נתניהו כראש ממשלה.

"בשבוע שעבר הכריז שבני גנץ יקים ממשלה עם דובי הקוטב וסגר את הדלת גם עם השמאל. כעת נשאר לו טריק אחרון: הוא מכריז כי יכפה ממשלת אחדות. עוד בדיחה של ליברמן".

כזכור, מוקדם יותר אמר ח"כ ליברמן: " "בנסיבות שנוצרו - הקטסטרופה שהציבור עדיין לא כל כך מודע לה בתקציב המדינה, והאתגרים הביטחוניים הצפויים – תפקידנו לכפות על "הליכוד" ועל "כחול לבן" להקים ממשלת חירום לאומית ליברלית: 'ישראל ביתנו' - 'הליכוד' - 'כחול לבן'".

ליברמן לא פסל אפשרות שסיעתו תתמוך בבני גנץ לראשות הממשלה וכתב: "ממשלה שתשקף את רצון הרוב המוחלט של אזרחי מדינת ישראל. המפלגה שתקבל את מרב המנדטים, נציגה יהיה המועמד להרכבת הממשלה - בלי החרדים ובלי איתמר בן גביר".