אאא

"היום הסתיים מסע צייד הזוי של ארבע שנים על חמגשיות ואוכל; מסע צייד שעלה למשלם המיסים מיליוני שקלים" - כך פתח ראש הממשלה בנימין נתניהו את ההודעה שפרסם, בעקבות הרשעתה הפלילית, לראשונה, של רעייתו שרה.

כזכור, בית משפט השלום בירושלים קיבל היום (ראשון) את הסדר הטיעון שנחם עם אשת ראש הממשלה, והרשיע אותה ב'שימוש לא ראוי בכספי ציבור', בשל הזמנת ארוחות בשווי של 175 אלף שקל.

כחלק מההסדר, תשלם נתניהו למדינה 55 אלף שקל ב-11 תשלומים, מה שלא מנע מהפרקליטות להודיע כי היא שומרת לעצמה את הזכות לתבוע אזרחית את יתרת הסכום. 

שרה נתניהו בכניסה לביהמ''ש, היום (צילום: חייים גולדברג, כיכר השבת)
שרה נתניהו בכניסה לביהמ"ש, היום (צילום: חייים גולדברג, כיכר השבת)
הגדלה

בהודעתו כעת, הוסיף בעלה, ראש הממשלה: "יש לי הערכה רבה לבית המשפט. השופט, נשיא בית משפט השלום בירושלים, אמר בצדק ש'העולם הפלילי זר לשרה' ונקבע שלא הייתה שום מרמה מצידה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"השופט אמר שצריך לשים הכל בפרופורציה. הטבחים הוזמנו לבשל למען האורחים של ראש הממשלה ורעייתו והוא אמר בדברי הסיכום שלו שאין ספק שמדובר באירועים רשמיים. יותר מכך, הוא הסכים שיש בעיות משפטיות בתיק, לשון המעטה. גם אני אומר לכם. מדובר הרי בנוהל בלתי חוקי שהתקבל נגד חוק יסוד של המדינה, ארבעה ימים לפני שנכנסתי לתפקיד. וכל זה על 122 שקל ליום, כולל אורחים רבי מעלה".

בני הזוג נתניהו (צילום: Amos Ben Gershom/GPO)
בני הזוג נתניהו (צילום: Amos Ben Gershom/GPO)
הגדלה

ראש הממשלה הדגיש, כי "שרה עברה ארבע שנים של גיהינום מול מכלל האשמות שלא נשאר מהם דבר. היום כשהיא החליטה לא ללכת למשפט היא אמרה שהיא סבלה מספיק ושהיא רוצה שהגיהנום הזה ייפסק".

"אבל אני אומר לכם, וכולכם יודעים את זה - אם לא היה מדובר באשתי לא הייתה נפתחת חקירה ואף אחד לא היה חולם להעמיד אותה לדין", סיים נתניהו את הודעתו הצפויה, המגוננת על אשתו שהורשעה בפלילים.

צפו בדבריו