אאא

אחת השאלות המרכזיות באשר לחלוקת התיקים בממשלת המעבר היא גישתו של ח"כ בצלאל סמוטריץ', יו"ר 'האיחוד הלאומי', לסוגיית העבודות בשבת.

נתניהו, כך על פי הדיווח של מורן אזולאי ב-ynet, מתכוון ככל הנראה להציע לסמוטריץ' את תיק התחבורה, המשרד לעניינים אסטרטגיים וחברות בקבינט המדיני-ביטחוני.

היום נתניהו ייפגש עם סמוטריץ' והרב רפי פרץ, יו"ר 'הבית היהודי' לו הוא מייעד את תיק החינוך וכן לשמש כמשקיף בקבינט, בניסיון להגיע להבנות והסכמות על חלוקת התיקים לממשלת המעבר.

בשבוע שעבר, כך דווח ב-ynet, העלה נתניהו בפגישה עם השניים את סוגיית העבודות בשבת כשהוא תוהה האם סמוטריץ' יאשר עבודות בשבת בשבתו כשר התחבורה. סמוטריץ' מצדו השיב כי יבחן כל בקשה לגופה אך נתניהו הבהיר כי הוא מבקש שכל בקשה תאושר, ללא עיכובים. בתגובה, סמוטריץ' סירב להתחייב לנתניהו כי יאשר באופן אוטומטי כל בקשה אך אמר כי יפעל בהיגיון ובהתחשבות.

מלשכת סמוטריץ' נמסר: "לא ברור למי יש אינטרס להוציא ספינים חסרי בסיס. האחריות על העבודות בשבת נמצאת בידיו של שר העבודה חיים כץ ולא בידי שר התחבורה. נגיע היום לראש הממשלה ונשמע סוף סוף את הצעתו ולאחר מכן נקבל החלטה. לכשיתקבלו החלטות נעדכן".

מ'הליכוד' נמסר כי "הדיווחים בעניין דרישות כאלה ואחרות מח"כ סמוטריץ' אינם נכונים, מה גם שממילא הסמכות בענייני עבודות בשבת נתונה בידיו של שר העבודה והרווחה ולא בידיו של שר התחבורה. ח"כ סמוטריץ' ייפגש היום בצהריים עם ראש הממשלה נתניהו".