אאא

ארדואן התעקש על בחירות חוזרות אבל המפלגה האיסלאמיסטית של נשיא טורקיה ארדואן הפסידה הערב (ראשון) בבחירות החוזרות לראשות העיר איסטנבול.

מדובר במכה פוליטית קשה לנשיא טורקיה, שכן הבחירות המקומיות נחשבו למשאל עם על דרכו בצל המשבר הכלכלי שפוקד את כלכלת טורקיה.

לפי התוצאות, אקרם איממולו, ממפלגת העם הרפובליקנית CHP, מקבל בבחירות החוזרות 53.6% מהקולות לעומת 45.4% לבינאלי יילדירים – המועמד של מפלגת הצדק והפיתוח וראש הממשלה לשעבר.

הפעם הודה מועמדו של ארדואן בהפסד, ויילדירים בירך את מועמד האופוזיציה על ניצחונו, ואמר שהוא מקווה שהוא ישרת היטב את תושבי העיר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כזכור, בחודש מאי הורתה ועדת הבחירות בטורקיה לערוך בחירות חוזרות, אחרי שאיממולו ניצח את יילדירים בבחירות בסוף מרץ בפער דחוק. מפלגת השלטון טענה לאי סדרים, ובאופוזיציה אמרו שמדובר בהתנהלות דיקטטורית של ארדואן שמשתמש בדמוקרטיה כדי לעשות ככל העולה על רוחו. 

עבור ארדואן זהו הפסד סמלי אף יותר שכן הוא היה בעבר ראש העיר איסטנבול ומפלגתו שלטה בעיר במשך 25 שנה. ארדואן עצמו אמר בעבר כי עבורו ניצחון באיסטנבול שווה ערך לניצחון בטורקיה כולה.

ארדואן יכול להתנחם בכך שבבחירות המקומיות בסוף מרץ זכתה המפלגה האיסלאמיסטית ב-51% מההצבעות ברחבי טורקיה, אך הפסידה באיסטנבול וגם בבירה אנקרה שתי מקומות שכאמור מלמדים על חוסר האמון של אזרחים רבים בהתנהלותו של ה"סולטן".