אאא

שעה קלה לאחר שהמפגינים בבית שמש פרסמו תיעוד של שוטרים מושכים ברגלו התותבת של זקן עד שיצאה ממקומה, המשטרה חושפת תיעוד כי מדובר במפגין שחסם כביש יחד עם עשרות קיצוניים.

כזכור, אמש פורסם תיעוד בו נראים שוטרים ובלשים משטרתיים מגיעים להפגנה בכדי לפנות את הציר שנחסם, והחלו למשוך את המפגינים בכוח, כמקובל בהפגנות מעין אלו.

אלא שכאן אירע הבלתי צפוי: כשרגלו של הקשיש נמשכה, היא יצאה ממקומה. התברר, כי רגלו היא פרוטזה, מלאכותית. השוטרים התעשתו והעניקו עזרה לקשיש תוך שהם עוצרים את פינויו.

במשטרה מיהרו לפרסם תיעוד בו נראה הקשיש חוסם את הכביש, בכדי להבהיר כי לא מדובר ב'אזרח תמים' שנקלע לזירה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

 התיעוד שהסעיר את הרשת

לדברי המשטרה: "כפי שניתן לראות בתיעוד שפורסם ובזה המצורף, מדובר במפגין שחסם את הכביש בכוונת תחילה, יחד עם מפרי סדר אחרים במטרה למנוע מעבר ותנועת רכבים, לשבש את חיי התושבים, הכל תוך שהוא מסרב להישמע לדרישות השוטרים לפנות את הציר וקורא לעברם קריאות גנאי.

"במהלך פינוי מפרי הסדר מן הכביש ע"י השוטרים שבוצע בהתאם לנהלים, הבחינו השוטרים כי מדובר באדם נכה בעקבות פרוטזה שהתנתקה מרגלו. השוטרים השיבו אותה אליו ושוטר נוסף שוחח עמו על מנת לסייע לו לקום ולפנות את הכביש מיוזמתו.

"אנו מצרים על כל ניסיון מכוער להכפיש את השוטרים,שכפי שניתן לראות גילו מחווה אנושית כלפי אדם שהפר את החוק והסדר כשבאותו הזמן שהשוטרים מסייעים לו מוסיף וקורא להם נאצים".