אאא

ראש עיריית טבריה רון קובי התארח באולפן 'כיכר השבת' ותקף את יו"ר ש"ס השר אריה דרעי. לדבריו, לדרעי אין את האומץ והיכולת להדיח אותו. מצהיר: אם ראש הממשלה בנימין נתניהו יתמוך בדרעי, לא אשב אתו בממשלה. הראיון המלא יפורסם בתוכנית 'ישי ורבינא בכיכר'.

קובי תקף את יו"ר ש"ס אריה דרעי: "אריה דרעי עבריין מורשע, לא אמרו להיות בתפקיד הזה. הציבור לא רוצה אותו. אריה דרעי קיבל שמונה מנדטים ואריה דרעי לא יהיה שר הפנים".

באשר לתקציב העירייה שלא עובר, מה שצפוי להוביל להדחתו מהתפקיד, אומר קובי: "אתה תופס את התקציב כאילו זה גולת הכותרת, הוא לא יוכל להדיח אותי על התקציב. אין לו אומץ, אין לו מנדט, זו ממשלת מעבר. זה יעשה לו צרות גדולות אם הוא ינסה להדיח אותי, את הרמזים קיבלת - את התשובות תמצא לבד. אני אומר חד משמעית: אריה דרעי לא יכול להדיח אותי, אם הוא ידיח אותי יהיו לו צרות גדולות".

על פגישתו עם רה"מ בנימין נתניהו לקראת הקמת מפלגתו 'הימין החילוני' אומר קובי: "נפגשתי עם נתניהו בכנרת, הוא מאוד אוהב את טבריה. אני חושב שחבל שביבי הולך עם דרעי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

קובי מצהיר כי במידה ויעבור את אחוז החסימה, לא ישב בממשלה אחת עם דרעי: אני מבטיח דבר אחד: אם ביבי יתמוך בדרעי - אני לא אתמוך בביבי. דרעי לא יוכל לשבת במקום שאני יושב בו. אני אעדיף כל מי שיבין שלא מוכרים את מדינת ישראל לאריה דרעי". 

על סבא שלו, שהיה מגדולי רבני טבריה, אומר קובי: "סבא שלי היה חכם מכלוף קובי, צדיק ומורה, הוא היה רב מאוד גדול ומאוד משפיע. הוא היה נשוי לבת של חכם אליהו אילוז, מחכמי מרוקו הגדולים, אב  בית הדין של טבריה. לקחו את התורה והפכו אותה לאהבת עם ישראל ולא פוליטיקה".

מה אתה חושב שסבא מרגיש עם מה שאתה עושה, חילון טבריה

"אני חושב שאתה כנראה מפספס את העיקר, אני פה אורח לרגע, אני במשמרת שלי אדאג כמה שיכול יותר לעשות אותה לעיר טובה. זה שסבא שלי יחשוב או לא יחשוב, אני חושב סוף ימיו הוא ידע לחיות עם זה יפה מאוד". 

כאמור, הראיון המלא יפורסם בתוכנית 'ישי ורבינא בכיכר'.