אאא

בצל החשש הגובר לירי טילי נ"ט מעזה, במערכת הביטחון ובצה"ל, מגבשים תוכנית פינוי לתושבי שדרות המתגוררים בקומות העליונות בבניינים הגבוהים, כך דיווח הערב (שלישי) כתב הדרום של חברת החדשות, תמיר סטיינמן.

לפי הדיווח, במסגרת בנייתן של שכונות חדשות בשדרות ובהן בניינים רבי קומות, נותרו הקומות העליונות במגדלים אלה בטווח הירי ודייריהן חשופים לכינון ישיר של טילי נ"ט מעזה.

בעקבות החשש מהיותם חשופים לירי ישיר מעזה, בימים אלה מתגבשת במערכת הביטחון ובצה"ל תוכנית פינוי אשר לפיה בעת הסלמה ביטחונית תושבי העיר, דיירי הקומות העליונות בבניינים שנבנו וגם באלה שצפויים להיבנות בחודשים הקרובים, יתבקשו להתפנות מהדירות.

בכך, מבקשים גורמי הביטחון, לצמצם את יכולת הנזק והפגיעה של חמאס בבניינים - ארוע שיש לו משמעויות אסטרטגיות נרחבות.

מעיריית שדרות נמסר בתגובה לפרסום: "עיריית שדרות מכחישה בכל תוקף את הפרסום הערב של כתב חדשות 12 תמיר סטיינמן שזו הפעם השניה שמתייחס לאיומים כביכול כלפי דיירי הדירות בקומות הגבוהות של העיר מבלי לקבל את התייחסותנו ולאמת את העובדות.

"ישנן תכניות פינוי ליישובי עוטף עזה ובתוך כך לעיר שדרות לאוכלוסיות מיוחדות כמו קשישים, בעלי צרכים מיוחדים וילדים. בשום שלב לא דובר ולא מדובר על פינוי תושבים מדירות גבוהות בבניינים בשל ירי נ"ט. צר לנו שבחדשות 12 בחרו לחבל בהתפתחותה היפה של העיר מסיבות שלא ברורות לנו ולגרום לחשש מיותר אצל התושבים".