אאא

דרמה בעיתון 'המודיע' - ביטאון 'אגודת ישראל': מנכ”ל העיתון אלעזר קנופף הודח מחברותו ב'ועד הפועל של אגודת ישראל', בשל דו"ח חמור מרשם העמותות נגד ניהול העיתון שבבעלותו.

על פי הדו"ח של רשם העמותות, הניהול בעיתון לא היה תקין, כספים עברו למקום לא נכון, מניות הוסטו ללא היתר וחתימות זויפו.

בעקבות הדו"ח, רשם העמותות הורה להדיח את המנכ"ל אלעזר קנופף, זאת לאחר שבמערכת העיתון נכנסו לתהליך הבראה מספר פעמים - אך ללא הועיל.

בנוסף, רשם העמותות מעוניין, כך לפי הדו"ח הסופי שאמור להיכנס לתוקף בחודש הבא, למנות מפרק לעמותה. המשמעות: קבוצת 'המודיע' ששייכת כיום ל'ועד הפועל של אגודת ישראל', תצא מרשותה.

לדברי גורם המעורה בפרטים ששוחח עם 'כיכר השבת': "יהיו חילופי גברא מתוכננים בעיתון 'המודיע' בצורה שלא תפגע בהוצאה לאור של העיתון ולא בצוות העובדים". לדבריו, "יתכן שיהיו שינויים בהנהלה".

הגורם מוסיף ואומר ל'כיכר השבת' כי "זה גורם לרגשיות במערכת העיתון שמבוססת הרבה מאוד על בכירים בחסידות גור, ככל נראה הדבר הזה יביא לקץ ניהולו של אלעזר קנופף".

'כיכר השבת' פנה למנכ"ל עיתון 'המודיע' אלעזר קנופף בכדי לקבל את תגובתו אך הוא סירב להגיב.

עיתון 'המודיע', הוא העיתון החרדי הוותיק ביותר בישראל ומשמש כביטאונה של מפלגת 'אגודת ישראל' ושופרה של הסיעה המרכזית - חסידות גור.

כזכור, בשנת 2014 נקלע עיתון 'המודיע' לקשיים כלכליים והוא נמכר למנכ"ל העיתון דאז אלעזר קנופף, שהיה חבר בעמותה, ולמחותנו איש העסקים חיים שכטר המשתייכים לחסידות גור.