אאא

רבנים, אישי ציבור, ראשי עיריית בני ברק בהווה ובעבר ובכירי עיריית בני ברק השתתפו בטקס פרידה מרגש ממזכיר העירייה והדובר המיתולוגי, אברהם טננבוים, שערכה עיריית בני ברק, לרגל פרישתו לגמלאות לאחר 45 שנות עבודה בתפקיד.

האירוע נערך במרכז הפיס העירוני ברמת אלחנן, ביוזמתו של ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין, שביקש להוקיר תודה והכרת הטוב לדובר המסור ששירת את עיר התורה והחסידות ואת תושביה במשך שנים רבות.

באירוע המרגש אותו הנחה גדליה סילמן, מנהל לשכת ראש העיר, נשא דברים הגאון רבי ברוך דוב פוברסקי, ראש ישיבת פוניבז', שציין בדבריו כי טננבוים הוא בגדר שליח ציבור שעשה מלאכתו נאמנה. עוד ציין לשבח את פעילותו לאורך כל השנים לשימור המפעל התורני החשוב של פרס ספרות תורנית להוקרת לומדי התורה.

ראש העיר רובינשטיין ציין בנאומו את דמותו הייחודית של טננבוים שעשה את מלאכתו הן כמזכיר העירייה והן כדוברה במשך שנים רבות ביסודיות ובמקצועיות והפך לסמלה של העיר בני ברק.

מ"מ ראש העיר, חנוך זייברט, העלה בדבריו זיכרונות היסטוריים בהם שימש טננבוים לצידם של ראשי העיר בני ברק לדורותיהם ושידע לקלוע לכל אחד לפי טעמו ורוחו זאת בנוסף לדאגתו ולפעילותו העניפה במאבקי השבת וקדושת העיר על צד היותר טוב ברוח חיובית של קידוש השם.

בטקס השתתף גם מר דורון מילברג, מנכ"ל עיריית רחובות ויו"ר איגוד המזכירים והמנכ"לים ברשויות המקומיות שנשא דברים בשם האיגוד בו טננבוים שימש כחבר הנהלה.

במרכז האירוע נשא טננבוים דברים וסקר את האתגרים הרבים שהעיר בני ברק עברה במהלך 45 השנים האחרונות ואת התקדמותה בתחומים רבים.

לקראת סיום העניקו ראש העיר וסגניו לטננבוים ספר שיצא לאור במיוחד לאירוע, ובו ליקוט דברי תורה שכתב טננבוים לאורך שנותיו בתפקידו הציבורי וכן ראיונות שערך לפני עשרות שנים ככתב עיתון שערים ובהם ראיון עם מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל ועם הרה"ג רבי יצחק ידידיה פרנקל, ששימש כרבה של תל אביב.

במעמד השתתפו גם ראשי העירייה לשעבר, הרב ירחמיאל בויאר וח"כ יעקב אשר; שמואל ליטוב, מנכ"ל העירייה; סגני רה"ע מנחם שפירא, אליהו דדון ויהושוע מנדל וחברי מועצת העירייה.