אאא

הסערה בפתח תקווה: מנהל סמינר 'בית יעקב' בפתח תקווה, הרב עזריה הילדסהיימר, קיבל אתמול (רביעי) את ברכתם של גדולי ישראל, בעומדו על משמר חינוך בנות ישראל ובעמידה על העצמאות של המוסד החינוכי מול הניסיונות להתערב בשיקולי קבלת התלמידות.

הרב הילדהיימר נכנס אמש למעונם של מרנן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי וראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין, שחיזקו את ידו, והביעו את מורת רוחם מהניסיון החמור להפוך את הסרוב לקבל את התלמידות המדוברות - עקב אי התאמה רוחנית ואי התאמה ברמת הלימודים, לכביכול "אפליה עדתית".

ישראל רוזנר מדווח ב'יתד נאמן' כי "מנהלים ואישי חינוך הביעו את חששם מהתקדים המסוכן שבו רשות מקומית מנסה לכפות קבלת תלמידות תוך התערבות בשיקולי המנהלים, בניגוד לקו אותו התוו מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א.

"כן דחו בכאב את הטענה השקרית על אפלייה כביכול על רקע עדתי והנסיון לגרור את העיר למערכה יזומה, מיותרת מופרכת בפרט בעיני כל מי שמכיר את הרכב התלמידות בסמינר שאחוז ניכר מהלומדות בין כתליו נמנות על בני עדות המזרח. גם משרד החינוך והורים רבים לבנות ספרדיות הבהירו מעל כל במה כי הטענה כביכול על אפליה אין לי כל אחיזה במציאות, וההיפך הוא הנכון".

כפי שדווח ב"כיכר השבת", משרד החינוך אישר את אי קבלתן של הבנות על רקע אי התאמה כך שהטענות לאפליה עדתית, חוטאות לאמת.

 

כידוע, "סמינר הילדסהיימר" בפתח תקווה, שם דגש על רמה לימודית גבוהה לצד שמירת ערכי הצניעות כהוראת גדולי ישראל, וזהו חלק העיקרי מתנאי הקבלה כך שכל מי שאיננה מתאימה לאחד משני יסודות אלו, לא יכולה להתקבל לסמינר.

יצוין כי במהלך השבוע עלה ראש העיר רמי גרינברג, יחד עם יו"ר ש"ס בפתח תקווה אוריאל בוסו, למעונו של נשיא המועצת, ראש הישיבה הגאון חכם שלום כהן, ולאחר שהציגו בפניו כי ישנן בנות ספרדיות שלא התקבלו לסמינר אך ורק על רקע עדתי, בירך ראש הישיבה את גרינברג כי יצליח במאבקו שהבנות יתקבלו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עוד יצוין כי ישנם ניסיונות להביא לרישום כפוי מצדה של הרשות המקומית, ובעקבות כך נפוצו שמועות על קבלת התלמידות, אך גורמים המעורים בסוגיה מעריכים כי הצעד צפוי להיתקל בהתנגדות של משרד החינוך, שאישר את אי קבלת התלמידות.

פניות 'כיכר השבת' השבוע לקבלת תגובה מהעירייה על הפרשה, לא נענו.

בסרטון שהפיץ ראש העיר גרינברג בשעות האחרונות הוא הביע הוקרה והערכה לסמינר "שעושה עבודה נפלאה", וסיפר כי הגיעו אליו מספר תלמידות שטענו שלא קיבלו אותן בגלל מניעים כאלה ואחרים, הוא ביקש מאנשי המקצוע לבדוק את הנושא וכן נפגש עם הרב הילדסהיימר כדי לבדוק כיצד אפשר לעזור לבנות.

גריבנרג טען כי התלמידות מתאימות לאורח החיים בסמינר ולאחר שנוכח שלא נעשית בדיקה אמיתית מצדו של הרב הילדסהיימר, הוא בדק כיצד אפשר לשבץ את הבנות הללו וכעת, בגיבוי רבנים ושותפיו לקואליציה מש"ס, הצליח להביא לרישומן של הבנות הללו שמתאימות, לדבריו, לסמינר "ככה שאין יותר בעיה".

גרינברג מוסיף ואומר כי לאור כך שהצליח להביא לרישומן של הבנות, הסמינר ימשיך לפעול ולעבוד וגם להבא יפעל בשקיפות ויקבל כל בת שמתאימה והעירייה תמשיך לתמוך במוסד ולסייע לו.