אאא

• אחרי שהזמר הישראלי עומר אדם קיבל על עצמו לשמור שבת לעיני מדינה שלמה, מצטרף אליו הזמר איתי לוי שטיפס ביממה האחרונה לרשב"ם 23 שם קיבל על עצמו לשמור שבת וזכה בברכתו של מרן שר התורה.

- שיר פינטו, מנהל היח"צ של לוי, שבת וינפש? 
"איתי לוי נפגש עם אחד מצדיקי הדור הרב קנייבסקי לבקשת ברכה לבריאות לאימו. היה מרגש ללחוץ את ידו במעמד זה ולוי מודה לרב על קבלת הפנים החמה".

 איתי לוי אצל מרן

• מכירים את זה שבא לכם לנשנש אבל אתם מסתפקים בחבילת קרקר יבשה? אז זהו, שלאריה דרעי, משה ליאון והראש ישיבה רבי שלום בער סורוצקין - זה ממש לא קורה. השבוע נצפו השלושה מתענגים על ארוחת גבינות ביקב קדמא שבמטה יהודה, ומקנחים ביינות, למבינים בלבד. זופניק מתפוצץ מקנאה.

• בסיפור הבא, שום דבר לא נשמע הגיוני אבל תסמכו על 'זופניק' - שהכל קרה גם קרה: בטקס השקת "ינשוף חדש" שהצטרף לפינת החי הבני ברקית, נצפה הגר"י זילברשטיין עוצר את ראש העיר אברהם רובינשטיין בנאומו, ומתעקש להוסיף קרדיט לחנוך זייברט, ראש העיר הקודם, על חלקו במהלך הגורלי. 'זופניק' המשועשע מברך: "משנה הבריות".

 הקרדיט לזייברט

• נחים ממאורעות השבוע: מנחם גשייד וחנוך זייברט, מהכוחות החזקים בגור, מצאו לעצמם פינה שקטה באירוסי בנו של ח"כ יעקב אשר.

גור, בפינה
גור, בפינה

• הילד הנצחי ישי לפידות מצא את עצמו השבוע בעיצומה של מלחמת כריות על מטוס. לא, לא מה שחשבתם... לא מדובר בטיסת השוקולד 2, אלא בטיסת מחנה הקיץ של 'זיכרון מנחם' לאירופה.

- ישי, הלו ילד?
"נלחמתי על חיי, פליקים ומכות של אהבה. חוויה שנתית שהיא זכות מהגדולות".

 ישי והכריות

• מקורבו של נתניהו, שמעון ריקלין, נצפה בקז'ואל רגע לפני צילומי התכנית 'ישי ורבינא'. אנחנו מצלמים רק את החלק העליון... אתם כבר יודעים למה.

ריקלין, רגע לפני
ריקלין, רגע לפני

• 'זופניק' שבדרך כלל רעב בלילות, יצא לנשנש משהו, ולהפתעתו גילה את מנכ"ל 'יתד נאמן' זליג אורלנסקי מחליף סודות מקצוע עם המתחרה החזק יעקב ריבלין מ'בקהילה'. כל הטוב הזה קרה בפתח מלון בוטיק בעיירה פיצאל שבאוסטריה.

זליג וריבלין, איש שם
זליג וריבלין, בסוד שיח
הגדלה
זליג וינפש
זליג ב'וינפש'

• ואם כבר אירופה, אז קחו מעט איטליה: 'זופניק' שלא מפספס אף אייטם, נדהם לגלות את ראש ישיבת סאטמר רבי חיים צבי מייזליש נופש להנאתו בלובי המפואר של אחד מבתי המלון האיטלקים.

• רגע לפני ש'זופניק' עוזב את אירופה, נצפה חבר-הכנסת דוד ביטן מתענג על הקוגלים של מסעדת 'מנדיס', הסניף הגיאורגי. 

- אז מה ביטן, מתקרבים לחרדים דרך הצלחת?
ביטן קרא את ההודעה, אך בחר שלא לדבר בשעת הסעודה.

ביטן, בשעת הסעודה
ביטן, בשעת הסעודה

• קבוצת הוואטסאפ הנחשקת שכולנו היינו רוצים להיות בה, "המושכים בחוטים", קיימה השבוע בחירות דמוקרטיות להשבתו של החבר הסורר מנדי גרוזמן לקבוצה. בפרקים הקודמים, סולק מנדי מהקבוצה בעקבות השתלחותו בכתבים רמי דרג.

- אבי גרינצייג, המנכ"ל, משבר המנהיגות מאחורינו?
"לצערי ניהול הקבוצה מסב לי המון כאב ראש, ואינו נושא תלוש שכר".

• רגע אחרי שנטש את הבמה באולם המפונפן ואפוף העשן של מלון הילטון תל אביב, נצפה "המלך" מרדכי בן דוד, בפגישה סודית עם השריף של ש"ס. 

- שלום וגשל מבית MBD, יש הפתעות?
וגשל: "אין תגובה".

'המלך', בלי עשן
'המלך', בלי עשן

• הכיפה והמפיק זאבי פריד (מיילך קאהן, ומקורבו של MBD), נצפה השבוע בחברתם של חביות יין ושולי רנד

- זאבי, אושפיזין 2?
"אין סרט בדרך, עובדים על דברים מוזיקליים".

זאבי ושולי, נפגשים. וביחד...
זאבי ושולי, נפגשים. וביחד...

• הקיץ הלוהט (1) במגדל העמק, שלח את הרב יצחק דוד גרוסמן ותלמידיו לאירופה הצוננת. 'זופניק' היה זבוב על החלון באאודי המפוארת של איש העסקים ישראל ברקמן, וזכה אף הוא לקפיצת הדרך יחד עם הרב לקברו של רבי נחמן מברסלב.

הרב גרוסמן באאודי
הרב גרוסמן באאודי

• מסתבר שהקיץ הלוהט (2) ממשיך לעשות את שלו והטמפרטורה הגבוהה הצליחה להבריח גם את הרב שמואל רבינוביץ ממשרדו הממוזג הצופה אל הכותל המערבי (גם 'זופניק' מת למשרד כזה) עד לסנט מוריץ שבשוייץ הקרירה והצוננת.

תפילת הרב רבינוביץ
תפילת הרב רבינוביץ

• ה"לשעברים", יורם הלוי וגל הירש, שהפסידו בקרב על המפ"כלות, מצאו את עצמם מתנחמים על כוס בירה בנוקטורנו הירושלמית. 'זופניק' מקפיד על מהדרין.

ה''לשעברים''
ה"לשעברים"
הגדלה

• רגע לפני תשעת הימים, עו"ד משה יצחק אוסדיטשר ומשקפיו העגולות זכו להתמנגל עם אנשי ממון ועסקים במסעדת מיט צ'יקן התל אביבית כשהשפם והאיש עמיר פרץ הצטרף לסועדים בהמשך הערב.

פרץ ואוסדיטשר
פרץ ואוסדיטשר

• שעות לפני שהאלפים זרמו לציונו של רבי בן ציון אבא שאול, לרגל ההילולא, נצפו הקומיקאי אלי יצפאן וחברו רב הסלבס מרדכי חסידים, ששימש את הרב במשך שנים, בתמונה על ציונו.

הרב והקומיקאי
הרב והקומיקאי

• יום שישי, בזמן שעמך בית ישראל עסוק בקניות או ב'שישי שוק', 'זופניק' לכד את העיתונאי יוסי אליטוב, עורך 'משפחה', מקבל ברכה מ'הסנדק', הראשון לציון רבי שלמה משה עמאר. ונאמר אמן.

אמן
אמן

• ועוד קודם לכן, בליל שישי, בעוד גולשי 'כיכר השבת' מרותקים לתוכנית השבועית 'ישי ורבינא בכיכר', ישי כהן, המגיש, חגג בהופעה של ישי ריבו בבריכת הסולטן, ובחר נכון בסלפי עם הזמר האורח אמיר דדון.

ישי כהן בדואט עם אמיר דדון
ישי כהן בדואט עם אמיר דדון

• לאחר התפילה הנרגשת בכותל המערבי, נצפה הזמר המתחזק, קובי פרץ, סועד את לבו עם רובי שמש, יועצו של יו"ר ש"ס. 'זופניק' תוהה אם פרץ ביקש עזרה מראש לעבור בשלום את הגבול האוקראיני.

בדרך לאוקראינה? פרץ ושמש
בדרך לאוקראינה? פרץ ושמש
הגדלה

• ובזמן שנושאי 'דת ומדינה', צצים שוב ושוב בבחירות, דוברו של הרב הראשי הגר"ד לאו, אבי סויסה, נצפה נופש בהונגריה. 'זופניק' מפרגן, בטח אחרי קמפיין ההתרמה המוצלח ל'איחוד הצלה'. רגע, 'זופניק' יעשה לכם סדר: סויסה, גם מתנדב ב'איחוד' ולקח חלק פעיל בקמפיין ההתרמה.

הדובר והמתנדב, בנופש
הדובר והמתנדב, בנופש
הגדלה

שבוע של שובע ונופש גם לכם.

"המנה העיקרית"

כמו רבים מקוראי 'המודיע' גם זופניק הופתע מפיטורי הבזק של המנכ"ל הוותיק אלעזר קנופף. גורמים המקורבים לעיתון דאגו למכור לנו את הסיפור המשעמם כי המנכ"ל פוטר בעקבות התנהלות כספית בעייתית מול רשם העמותות. 'זופניק', שמריח צרות מקילומטר, הריח שמורחים אותו.

אז קחו את הפרטים החדשים: מסתבר שסגן השר יעקב יצמן ומקורביו חשו שהשליטה בתכני העיתון נשמטת להם מבין הידיים, וביצעו מהלך חשאי ומתוחכם להדחתו של קנופף. "חבל שאידיליה שנשמרה יפה שנים בין השניים התפרקה בגלל מאבקים על שליטה בעיתון", מסרו גורמים המקורבים ל'המודיע' ול'זופניק'.

- לשכת סגן השר ליצמן, השמועות נכונות?
"מדובר בדברי הבל שקריים שאינם ראויים להתייחסות. יודגש, המאמצים והפעילות למען עיתון המודיע אינם נושא לדיון באמצעי התקשורת".

בשונה מלשכת השר, 'זופניק' חושב שהעיסוק ב'המודיע' מעניין את התקשורת.

  • סייע 'לזופניק': אבי רבינא

יש לכם סיפור פיקנטי על דמות מוכרת? צילמתם תמונה מעניינת של סלבס חרדים או שלוחי דרבנן מתפנפנים בחו"ל / טורפים במסעדה / או סתם באמצע הליך שגרתי מחיי היום יום? 'זופניק' כאן בשבילכם, בכל עת ובכל זמן - לחצו כאן