אאא

השר לשעבר נפתלי בנט התייחס בצהריים (ראשון) למו"מ לאיחוד מפלגות הימין והפגישה הערב עם יו"ר 'הבית היהודי' הרב רפי פרץ: "הצענו לאיחוד הימין 60% מהרשימה, אני בא כדי שנוכל לסגור".

 לדברי בנט, בשידור לייב בחשבון הפייסבוק שלו: "ני סברתי שצריך לרוץ בשתי רשימות. איילת חשבה שצריך לרוץ באיחוד אחד גדול. אנחנו הולכים לגוש אחד גדול. עברנו את הנושא הזה".

בנט הוסיף: "הצענו לאיחוד הימין 60% מהרשימה. למרות שיש לנו 10 בסקרים, ולהם רק 4, הם עברו ואנחנו לא. להם יש חברי כנסת ולנו אין. וגם מתוך רצון טוב".

בנט הדגיש כי מדובר בחיבור טכני בלבד: "מההתחלה אמרתי לאיילת שקד שהיא צריכה לעמוד בראש כי היא מביאה יותר מנדטים. חשבתי שיותר נכון שנרוץ בשני ראשים מימין לליכוד. איילת חשבה אחרת. בסופו של דבר אימצתי את הכיוון שלה. החלטנו ללכת על קו שמאחד את כולם. כולל בן גביר ופייגלין.

"מדובר בגוש טכני. אני פונה לחילונים שרוצים אותי ואת איילת, ומבהיר, מייד אחרי הבחירות נפעל בכנסת כסיעה עצמאית".

באשר לפגישה הערב עם הרב רפי פרץ, אמר בנט: "היום בערב, בעזרת ה' נפגוש את הרב רפי, אני בא כדי שנוכל לסגור. ולהכניס גם את זהות לתוך הקבוצה".

בנט הדגיש: "הולכים לעשות עלינו קמפיין. אנחנו לא באותן עמדות בנושאי דת ומדינה, דעות שנות, ולכן זה גוש טכני. לא מסכימים על הכל, בואו נכניס את כולם תחת אותה מטרייה.".

באשר לשאלה על מי ימליץ להרכיב את הממשלה: "ככל הנראה נמליץ על בנימין נתניהו, אלא אם תהיה הפתעה מאוד גדולה. אם חלילה לא יצליח להקים ממשלה לא ניתן לבחירות חוזרות".

בנט התייחס לעובדה ששני הרבנים הראשיים לישראל הם חרדים ואמר: "אני בעד רב ראשי ציוני, ואם צריך לשנות את גוף הבוחר בשביל זה - אז צריך לשנות".