אאא

אחרי שבג"ץ הסכים היום (שני) עם טענותיו של ראש עיריית טבריה רון קובי, שביקש לדחות את מועד השימוע שלו משום שלטענתו שר הפנים דרעי מתנכל אליו, פרסמו נציגי הציבור החרדיים תגובות נזעמות.

ח"כ אורי מקלב אמר ל'כיכר השבת' לאחר הדיון: "לצערנו בית המשפט נותן סעד לאדם שאינו מתאים לתפקיד ראש העיר, פועל כנגד התושבים ואין לו את אימון רוב חברי המועצה שנבחרו באופן דמוקרטי על ידי הציבור, וזאת רק בגלל שמנופף בדגל האנטי דתי".

לדברי מקלב, "בית המשפט עם חוסר אימון הציבור בו, מראה שוב כי מספיק לשופטים השימוש בדגל האנטי דתי בכדי להכשיר אדם שאינו ראוי לתפקידו".

בשיחה עם 'כיכר השבת', אמר ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס: "לצערי, הוכח שוב כי בישראל 2019 אין כל משמעות להליכתם של אזרחי ישראל לקלפי. ישנם שופטים על פיהם יישק כל דבר, ובמיוחד אם אפשר על הדרך לדרוס את נבחרי הציבור אשר נבחרו כחוק".

"מיותר לציין כי שופטי בג"צ רמסו בדרכם כל החלטה מקצועית כמתחייב בחוק, ובניגוד לכל היגיון. יובהר עוד, כי העובדה שבתפקיד שר הפנים מכהן אריה דרעי אינה בהכרח זו שגרמה לשופטי בג"צ להיתחמק מהנהלים הקבועים בחוק במקרים כגון אלו".

 קובי, מחוץ לבית המשפט (צילום: כיכר השבת)

ח"כ יעקב אשר אמר ל'כיכר השבת': "בדיחה עצובה לראות את בג"ץ מאתרג ראש עיר כושל שעסק בגידופים ומרדף אחרי ילדים ברחוב ללא שום עשייה למען תושבי עירו. לחשוב שאם זה היה ראש עיר חרדי השופטים היו מגלגלים אותו מכל המדרגות ומדיחים אותו לאלתר..לראות ולא להאמין!".

נציג 'דגל התורה' בעיריית טבריה דוד אוחנה אמר ל'כיכר השבת': "רון קובי השכיל ליצור מצג של וויכוח בין חרדים לחילונים". לדבריו, "במצב כזה לא יהיה לנו שום סיכוי בבג"ץ. רוב חברי המועצה לא חרדים, והדיון מכור מראש".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ח"כ ישראל אייכלר הגיב: "החלטת הבג"צ להעניק חסינות לראש עיריית טבריה בזכות מסע הסתה מטורף נגד החרדים מלמדת על איבת שופטי בג"צ המעודדים שטנה נגד היהדות החרדית".

עוד אמר אייכלר: "שלילת סמכותו של שר הפנים הנבחר מוכיחה כי יש דיקטטורים בירושלים".

יו"ר הבית היהודי בטבריה רפאל טרבלסי אמר ל'כיכר השבת': "הצעת בג"צ ניתנה ללא ראיית התמונה הכוללת. החוק קובע עקרון הדדיות ובג"צ לא יכול להתעלם ממנו, בגלל שחברי המועצה אינם צד לדיון. אף ראש עירייה במדינת ישראל הוא לא מעל הדין".

לדברי טרבלסי, "אין קשר בין שימוע למינוי, אין שום סיבה שלא ימונו עובדי מדינה באופן זמני ולאחר הבחירות המינוי יבוצע בפועל, אין בכך כדי לדחות את השימוע. החוזר עליו ביקש להישען קובי מדבר על מינוי ולא על שימוע ולכן בג"צ לא יכול לעשות איפה ואיפה בין ראש עיר לחברי מועצה, שהדין לגבי שניהם ברור. היות ועמדתנו לא נשמעה היום בדיון, בכוונתנו לומר שהיא תשמע. לא ניתן יד לאכיפה בררנית". דברי טרבלסי.