אאא

תקרית שעלולה להתפתח לכדי עימות של ממש, פרצה בשבוע האחרון בשיכון ג' בבני ברק, זאת בעקבות הנחת קראוון עבור בית כנסת. לטענת השכנים, מדובר במהלך שבוצע בחטף ובאופן לא חוקי ופוגע בשטח הירוק שאמור להיות שם.

על פי המידע שהגיע ל'כיכר השבת', השכנים בבניין מוהליבר 10 אף הגישו אתמול (רביעי), איום לראש העיר אברהם רובינשטיין ולסגנו חנוך זייברט, לפיו הם דורשים למנוע הצבת קראוון שאמור לשמש כבית כנסת ליטאי, אך יונח על שטח ציבורי ירוק.

יצוין, כי עד כה הקראוון עדיין לא הונח, אך הקרקע בסמוך לבניין כבר הוכשרה להנחת הקראוון, והעבודות במקום כבר מתבצעות על מנת להכשיר את השטח להצבתו של בית הכנסת.

במכתב ששלח עו"ד דוד דרור ועו"ד יובל גרינשטיין לעיריית בני ברק, הוא מזהיר ודורש לפנות ולהרוס את העבודות שנעשו עד כה, וכך כתב: "מרשיי (השכנים המתגוררים בבניין. א.ר.) מבקשים לפנות בדחיפות לוועדה המקומית לתכנון ובניה בני ברק ולהבהיר כי במקרקעין המצוין בסמוך לרחוב מוהליבר 10 פינת רחוב הרב גולד, מתבצעות עבודות ללא היתר בניה כדין".

"ואם לא די בכך, הרי שעבודות אלו מבוצעות למיטב ידיעת מרשיי בשטח ציבורי פתוח".

העו"ד מזהיר עוד, כי "העבודות מבוצעות על שטח ירוק המהווה שטח ציבורי פתוח ובניגוד לכל אמת מידה תכנונית".

בסיום דבריו כתב: "אנו דורשים כי הועדה תפעל באופן מיידי לטיפול במפגע תוך הריסת המבנה, וכן תורה לאחראים להשיב את המצב לקדמותו ללא דיחוי". מכתב העו"ד.

מדוברות עיריית בני ברק טרם נמסרה תגובה.