אאא

מעקב 'כיכר השבת': עשרות רכבים, הנהוגים בידי חרדים המתגוררים בשכונת בר אילן בבית שמש, הגיעו הערב (חמישי) למקום מגוריה של ראש העיר עליזה בלוך, בשיירת מחאה נגד האפליה שלהם במחסור במוסדות חינוך ומבני דת בשכונה המתחרדת.

המחאה מתחממת לקראת שנת הלימודים הקרובה, ואחר הצהריים היא הובעה גם באמצעות צפירות חזקות בשיירת הרכבים, מודעות ענק נגד בלוך ומכתב רבנים חדש בענין.

כזכור, כפי שדווח ב'כיכר השבת', ההקצאה לעמותת 'ישיבת הכותל', המפעילה את המכינה הקדם צבאית 'ידידיה', כן אושרה השבוע בעיריית בית שמש, כשמיקום ההקצאה סוכם לשכונת 'שיינפלד' - שכונה דתית-חרדית מעורבת בעיר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מכתב הרבנים
מכתב הרבנים
הגדלה

כאמור, גם רבני העיר בית שמש, מכל המגזרים, מפרסמים כעת מכתב המגבה את טענותיהם של תושבי השכונה, ולדבריהם זוהי אפליה מכוונת נגד החרדים.

מעיריית בית שמש נמסר ל'כיכר השבת 'בתגובה: "וועדת ההקצאות היא וועדה מקצועית שרואה לנגד עיניה את כלל הצרכים של תושבי השכונה. הניסיון לייצר אווירת מלחמה אינו נכון: רוב תושבי השכונה חושבים ורוצים אחרת. העובדה היא, שבמהלך עשר השנים האחרונות הם לא קיבלו כלום מהשלטון הקודם, וגם לא באו בטענות כלפיהם בנושא".

"עם זאת, העירייה ניהלה עם התושבים שיח, כדי למצוא פתרון לבקשתם. לצערנו הם בחרו ללכת בדרך של מאבק והפגנות, דרך שלא משקפת את רצונם של רוב תושבי השכונה לחיות בשלום".